Ładowanie Wydarzenia

Singer na Targu Śniadaniowym. Przedsmak XII Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

9 sierpnia 2015 - 9 sierpnia 2015

Zapraszamy w najbliższą niedzielę (9 sierpnia 2015, godz. 9:00-16:00), w pełni słońca, na Mokotowski Targ Śniadaniowy dedykowany postaci Isaaca Bashevisa Singera. Wydarzenie jest zapowiedzią zbliżającego się XII Festiwalu Kultury Żydowskiej, który odbędzie się w dniach 22-30 sierpnia w Warszawie.

Cały dzień będziemy smakować kulturę jidysz poprzez specjalnie przygotowane potrawy, słuchanie muzyki klezmerskiej i warsztaty. Uczestników Targu zaprosimy na naukę tańców izraelskich, wspólne tworzenie wycinanki żydowskiej, pokazowy warsztat kulinarny i kiermasz książek.

Program szczegółowy do pobrania: Singer_na_targu_śniadaniowym_PROGRAM

Print

TARG ŚNIADANIOWY to cykliczne wydarzenie ożywiające zielone miejskie przestrzenie. W każdy weekend w kilku dzielnicach Warszawy i wybranych miastach Polski dajemy powód i zachętę do spotkania, wyjścia z domu. Na Targu można zrelaksować się po pracowitym tygodniu razem z rodziną, przyjaciółmi oraz bliższymi i dalszymi sąsiadami celebrują wspólne śniadania w piknikowej atmosferze. Czekamy z pysznym jedzeniem, wyjątkowymi produktami od lokalnych producentów oraz z wyśmienitym humorem.

Miejsce: Targ Śniadaniowy, Warszawa – Mokotów | Skwer Grupy AK „Granat”, przystanek Królikarnia
WSTĘP WOLNY

Partnerzy: Targ Śniadaniowy, Ambasada Izraela w Polsce, Wydawnictwo Cyklady, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Grupa Tańca Izraelskiego „Snunit”

XII FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ WARSZAWA SINGERA, 22-30.08.2015
Idea wydarzenia to prowokowanie zaproszonych twórców do poszukiwania nowych ścieżek, inspirowanych tradycją ukazując bogactwo kultury żydowskiej.
Od dwunastu lat na Placu Grzybowskim oraz ulicy Próżnej rozbrzmiewa muzyka klezmerska, słychać śpiew kantorów, odbywają się projekcje filmowe, warsztaty, spotkania literackie, instalacje artystyczne, będzie można skosztować wykwintnych specjałów koszernej kuchni. W tym roku, po raz pierwszy Festiwal pojawi się także na płycie głównej Placu Defilad, u stóp Pałacu Kultury i Nauki, w ramach wspólnej, letniej inicjatywy Teatru Studio, Baru Studio i Cafe Kulturalna.
Wśród zaproszonych gości swój udział zapowiedziały gwiazdy sceny polskiej i światowej m.in.: Grzegorz Turnau, Joshua Nelson, Katy Carr, Marek Dyjak i zespół KROKE. W specjalnym programie przygotowanym tylko na festiwal będziemy mogli zobaczyć KayahKatarzyną Nosowską. Gwiazdą koncertu finałowego będzie Matisyahu – uznany amerykański muzyk łączący rap, reggae i beatbox z alternatywnym rockiem przeplatanym motywami chasydzkimi.
Festiwal to nie tylko wydarzenia muzyczne, to także święto teatru. Zobaczyć będziemy mogli uznany już przez recenzentów spektakl Dybuk w reż. Mai Kleczewskiej.
Poza atrakcjami muzycznymi i teatralnymi, planowanych jest około 200 wydarzeń kulturalnych, które rok rocznie gromadzą ponad 40 tys. widzów.

Dowiedz się więcej:
www.festiwalsingera.pl | www.facebook.com/FestiwalSingera
www.targsniadaniowy.pl|www.facebook.com/targsniadaniowy

Na zdjęciu: Singer na Targu Śniadaniowym w 2014/ fot. Janusz Paliwoda

Szczegóły

Data:
9 sierpnia 2015
Czas:
09:00 - 16:00
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera