| najnowsze
1
wto
2
śro
3
czw
4
pią
5
sob
6
nie
7
pon
8
wto
9
śro
10
czw
11
pią
12
sob
13
nie
14
pon
15
wto
16
śro
17
czw
18
pią
19
sob
20
nie
21
pon
22
wto
23
śro
24
czw
25
pią
26
sob
27
nie
28
pon
29
wto
30
śro
31
czw
KATEGORIE: dobroczynnośćedukacjafestiwalinstytucjajubileuszkulturamuzykapamięćsliderwydawnictwa
Piknik Rodzinny_MagdaStarowieyska
INFO
DODANE 2017/08/29
Dziecięca Warszawa Singera

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu nie zabraknie wydarzeń dla dzieci. Program obfituje w pikniki rodzinne, spacery, warsztaty, zaznajamiając najmłodszych z polsko-żydowską kulturą, historią i tradycją.

edukacja · festiwal · kultura · slider
common bond_promo
INFO
DODANE 2017/08/28
Gwiazdy światowego jazzu na Festiwalu Warszawa Singera

To już czwarta edycja Singer Jazz Festival (SJF) w ramach Festiwalu Warszawa Singera. Muzyka jazzowa zajmuje ważne miejsce w ocenie gustów Polaków, co potwierdza rokroczne zainteresowanie tą częścią programu. W tym roku naszym słuchaczom przedstawimy szeroki repertuar muzyki żydowskiej – jazzowej i około jazzowej w wykonaniu polskich i zagranicznych muzyków. Założeniem festiwalu jest przedstawienie muzyki zarówno aszkenazyjskiej, jak i sefardyskiej, tak starej jak i nowoczesnej, aż do awangardy. Publiczności oddajemy przyjemność odkrywania korzeni żydowskich brzmień.

festiwal · muzyka · slider
IMG_3318
INFO
DODANE 2017/08/26
Gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej na XIV Festiwalu Warszawa Singera

Plac Grzybowski i jego okolica pod koniec wakacji, jak co roku zamieni się w barwny, multikulturowy świat, pobrzmiewający wspaniałą muzyką i zapomnianym już językiem. Zagrają i zaśpiewają gwiazdy polskiej sceny muzycznej oraz przedstawiciele międzynarodowej muzyki klezmerskiej. Czekają na nas wyczekiwane premiery i innowacyjne projekty artystów, bawiących się słowem i dźwiękiem, korzystających z historii i tradycyjnej, polsko-żydowskiej kultury.

festiwal · muzyka · slider
koncertFinalowy_fot.Marta_Kuśmierz
25 Sie
2017 | WYDARZENIE
XIV Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

Style, trendy i mody naturalną koleją rzeczy powracają. Chętnie obserwujemy, jak przeszłość wdziera się w naszą codzienność, w uliczną przestrzeń. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera szanując historię Warszawy i jej mieszkańców, przywraca pamięć o niej dla tych, którym bliskie jest kulturowe dziedzictwo, wielokulturowość i otwartość stolicy. Jak co roku artyści z całego świata zaprezentują swoje nowatorskie, eklektyczne i twórcze wykonania inspirowane wspólną, polsko-żydowską tradycją.

Znamy już gwiazdy tegorocznej edycji Festiwalu. Nie zabraknie artystów polskiego i międzynarodowego formatu.

festiwal · kultura · muzyka · slider
6
INFO
DODANE 2017/08/12
Weekend w Biłgoraju, czyli Festiwal Warszawa Singera zainaugurowany!

Za nami pierwszy weekend z Festiwalem Warszawa Singera - 12 i 13 sierpnia gościliśmy w Biłgoraju.

Przedstawiamy galerię fotografii z "singerowskiego" weekendu w Biłgoraju, podczas którego można nie tylko zwiedzić ciekawe miejsca, ale i także posłuchać dwóch koncertów. 

festiwal · slider