Ładowanie Wydarzenia

Centrum Kultury Jidysz: Kinderwelt – nowy projekt dla rodzin

-

W imieniu Centrum Kultury Jidysz zapraszamy do udziału w nowym projekcie Kinderwelt, który powstał z myślą o rodzinach. Będzie to miejsce, w którym można ciekawie i twórczo spędzić czas na warsztatach, spotkać się, porozmawiać, wymienić informacjami, pobyć w innej przestrzeni, niż dom. Miejsce, które tworzymy, nazwaliśmy Kinderwelt, ponieważ odwołujemy się do niezależności, sprawczości, samodzielności, swobody, wyobraźni dzieci oraz do dziecięcej potrzeby poznawania i eksperymentowania.

Podczas warsztatów będziemy używać języka sztuki, aby pokazać Wam kulturę jidysz: rysować farbami i światłem, tworzyć kolaże i rzeźby, biegać na orientację po Muranowie, piknikować nad Świdrem, poznawać alfabet jidysz oraz bardzo znajomo brzmiące, jidyszowe słówka. Najmłodsze uczestniczki i uczestników zapraszamy do sensorycznych odkryć na dywanie, czyli na zabawę kaszą, mąką, wodą i ryżem. Zdradzimy Wam, jak wszystkie te fascynujące substancje napisać i wymówić w języku jidysz.

Kinderwelt prowadzi Zofia Mioduszewska-Wajszczak, specjalistka w dziedzinie twórczej edukacji rodzin, kulturoznawczyni i animatorka kultury, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

Szczegółowy program warsztatów TUTAJ

Szczegóły

Start:
25 lutego
Koniec:
25 czerwca
Wydarzenie Category:
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content