Singer Jazz Festival – koncert: Ensemble Tuning Rafał Gorzycki |PL| & Christian Dawid |DE|

Wybitny klarnecista Christian Dawid – Resident Guest tej edycji Singer Jazz Festival wystąpi z Ensemble Tuning w składzie: Tomasz Pawlicki (flet, elektronika), Jakub Ziołek (elektronika, gitara), Rafał Gorzycki (perkusja, fortepian)

Najnowsze trio Rafała Gorzyckiego to druga odsłona jego tryptyku triowego, który rozpoczął albumem „Playing” (3 miejsce na Top Ten of Polish Jazz 2016). Patronat nad albumem „Ensemble Tuning”, wydanym w ubiegłym roku w krakowskiej wytwórni Audio Cave, objęła „Dwójka” Polskiego Radia. Założeniem tria jest praca nad brzmieniem, jego transformowanie i ekspozycja jako głównej składowej muzycznej kreacji.

„Ensemble Tuning” stworzyli wyjątkowi muzycy: Tomasz Pawlicki – fecista i kompozytor, jeden z największych instrumentalistów w Polsce, koncertmistrz Opery Nova w Bydgoszczy, Jakub Ziołek – laureat Paszportu Polityki 2016, lider wielu ważnych projektów i zespołów z pogranicza muzyki eksperymentalnej, elektronicznej i improwizowanej – multiinstrumentalista, obsługujący tutaj elektronikę oraz gitarę oraz lider projektu – perkusista i kompozytor Rafał Gorzycki, zaliczany do grona najważniejszych i najbardziej twórczych artystów współczesnego jazzu oraz kameralistyki w Polsce . Nagrał do tej pory 22 autorskie albumy i jest laureatem wielu nagród, wyróżnień oraz stypendiów.

Rafał Gorzycki Trio 
 
Christian Dawid 
 

Klub Harenda – Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6

Wstęp wolny

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38