Ładowanie Wydarzenia

Koncert ON-LINE: SANATORIUM POD KLEPSYDRĄ – Zorn/Bester/Zajfert/Auguścik/Miśkiewicz/Lenczowski

-

Tchnące geniuszem tematy muzyczne stworzone ponad dwie dekady temu przez wybitnego amerykańskiego kompozytora Johna Zorna, w przygotowanej specjalnie na Festiwal Warszawa Singera aranżacji znakomitego akordeonisty, kompozytora i aranżera Jarosława Bestera. W połączeniu z wokalem Doroty Miśkiewicz i Grażyny Auguścik, przy akompaniamencie Bester Quartet z gościnnym udziałem wiolonczelisty Krzysztofa Lenczowskiego, to wprost uczta dla koneserów dobrego brzmienia z duszą literacką.

Po raz pierwszy nasza publiczność miała okazję posłuchać tego koncertu 23 sierpnia 2021 r., podczas ostatniej, 18. edycji Festiwalu Warszawa Singera. Powtórka koncertu będzie do obejrzenia 19 stycznia o godz. 19.00 na stronie Festiwalu na Facebooku: https://www.facebook.com/FestiwalWarszawaSingera.

Zamknięte w dedykowany pamięci Bruno Schulza cykl „Sanatorium pod klepsydrą”, zjawiskowe aranżacje „zornowskich” tematów, idealnie uzupełniają tajemniczy świat zmysłowych, literackich fantazji genialnego twórcy z Drohobycza. Jarosław Bester po mistrzowsku połączył nostalgię za przeszłością z odważnym spojrzeniem na teraźniejszość. Powstała nadzwyczaj spójna i nowatorska muzycznie całość. Wypełniają ją zawieszone na granicy snu i jawy, brzmieniowe wizje, bezbłędnie nawiązujące do wielkiej prozy. „Sanatorium pod klepsydrą” to urzekająco piękna, magiczna podróż, w której świat Schulza nie przestaje zdumiewać i fascynować. Jej symbolicznym finałem jest wiersz „Libe-lid”, wielkiej przyjaciółki Schulza Debory Vogel, z autorską muzyką Bestera.

Muzyka: John Zorn, Jarosław Bester, aranżacja: Jarosław Bester, scenariusz i reżyseria: Miron Zajfert

Wystąpili: Bester Quartet w składzie – Jarosław Bester (akordeon), Dawid Lubowicz (skrzypce), Maciej Adamczak (kontrabas), Ryszard Pałka (perkusja) oraz Grażyna Auguścik (śpiew), Dorota Miśkiewicz (śpiew), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela)

Szczegóły

Start:
styczeń 16
Koniec:
styczeń 31
Wydarzenie Category:
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera