Ładowanie Wydarzenia

Koncert ON-LINE: ATANAS VALKOV – muzyka z serialu KRÓL

luty 1 - luty 2

Zapraszamy na powtórkę koncertu, który odbył się 26 sierpnia 2021 w Teatrze Kwadrat podczas ostatniej, 18. edycji Festiwalu Warszawa Singera – do obejrzenia 6 lutego o godz. 19.00 na stronie Festiwalu na Facebooku: https://www.facebook.com/FestiwalWarszawaSingera.
 
Wystąpili: Atanas Valkov (fortepian, cytra, flet tenorowy, instrumenty elektroniczne), Oliwier Andruszczenko (klarnet solowy, klarnet basowy, duduk), Paweł Zalewski (viola da Gamba, gitara elektryczna), Ksawery Wójciński (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja).
 
 
Ścieżka dźwiękowa do serialu „Król” to synergia żydowskich oraz słowiańskich brzmień w połączeniu z elementami sonorystycznymi muzyki współczesnej oraz minimalizmem muzyki ilustracyjnej. Oprócz klasycznych instrumentów Atanas Valkov sięga do nowoczesnej elektroniki, brzmień ambientowych oraz technik manipulowania dźwięku tzw. sound design’u.
 
Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, perkusista. Stworzył muzykę do filmów i seriali m.in Canal+ „Król”, „Ostatnia rodzina” i HBO „Deep Love” Jana P. Matuszyńskiego, „Belfer” i „Pułapka” w reż. Łukasza Palkowskiego, a także „BODO” w reż. Michała Kwiecińskiego. Skomponował i wyprodukował muzykę orkiestrową oraz chóralną do znanej gry komputerowej VAMPIRE: THE MASQUERADE. Skomponował muzykę do „Legend Polskich” Allegro – cyklu filmów krótkometrażowych w reżyserii Tomasza Bagińskiego, która łączy motywy etnicznych legend z nowoczesnym językiem filmowym w konwencji science-fiction i fantasy. Brał udział w produkcji Andrzeja Wajdy „Zwięzła kronika czasu”, „Ambicji” oraz „Czarna Polana” T. Bagińskiego. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) stworzył album „Ambition”, upamiętniający historyczną misję Rosetta oraz lądowanie na komecie 67P/Churyumov-Gerasimenko. Twórca projektu „Transoriental” oraz producent i kompozytor platynowego albumu Kayah „Transoriental Orchestra”.
Valkov w oryginalny sposób czerpie z różnych źródeł: muzyki etnicznej i elektronicznej, współczesnej oraz jazzu. Odważnie łączy nowe technologie kreowania dźwięku, swobodnie poruszając się w wielu gatunkach muzycznych z zachowaniem własnej inwencji i wypowiedzi twórczej. Jego muzyka to zderzenie muzycznych światów na miarę XXI wieku, która doceniona została w Polsce oraz na świecie.
Nominowany do Fryderyka 2020 oraz nagrody FMF ‘’Polska Ścieżka filmowa roku 2020’’ za muzykę do serialu ”Król”.

Szczegóły

Start:
luty 1@08:00
Koniec:
luty 28@17:00
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera