Ładowanie Wydarzenia

Kartki z festiwalu: Piątek na Placu Grzybowskim

-

Czy wszystkie festiwalowe drogi prowadzą na Plac Grzybowski? Od czasu, gdy Teatr Żydowski i Fundacja Shalom straciły swoją siedzibę przy Placu Grzybowskim, już niestety nie, ale nadal jest to miejsce, w którym co roku odbywają się wydarzenia Festiwalu Warszawa Singera. I nową tradycją stały się piątki na Placu Grzybowskim, podczas których odbywają się dwa wydarzenia, na których zbiera się znacząca większość naszej publiczności.

Pierwszym z nich jest uroczyste przywitanie szabatu, czyli Szabat Szalom, podczas którego do pięknie przybranego świątecznego stołu zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy. Kolację szabasową prowadzą gospodyni festiwalu Gołda Tencer oraz Etel Szyc, a towarzyszą im artyści Teatru Żydowskiego. W tym roku do tego grona dołączyły przybyłe z Izraela Siostry Rajfer.

Po zakończeniu kolacji szabatowej zapraszamy wszystkich na wspaniałe koncerty plenerowe. Tak było i w tym roku – z niesamowitym koncertem wystąpił multikulturowy i kosmopoityczny zespól Lights in Babylon, który swoją muzyką porwał i zaczarował cały zebrany tłum.

Tradycją każdego piątku festiwalowego jest organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem My muzyczny spacer po Warszawie, podczas którego można nie tylko poznać historię miejsc, które przetrwały jedynie na starych fotografiach, ale i świetnie się bawić. O to już drugi rok z rzędu zadbał warszawski zespół Złespół. Ale którędy by nie prowadziła trasa spaceru, jego zakończenie zawsze odbywa się na Placu Grzybowski, gdzie prosto ze spaceru można trafić na Szabat Szalom, a później na wieczorny koncert.

Szczegóły

Start:
29 września
Koniec:
3 stycznia 2024
Wydarzenie Category:
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content