Ładowanie Wydarzenia

Centrum Kultury Jidysz Fundacji Shalom w Oknie na Warszawę

22 października 2011 - 22 października 2011

W sobotę, 22 października w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie odbyła się impreza Okno na Warszawę, która zgromadziła ponad trzydzieści organizacji kulturalnych działających w stolicy.

Fundację Shalom reprezentowało Centrum Kultury Jidysz.

Na stoisku CKJ można było zajrzeć na jidyszową Warszawę i zobaczyć zarówno jej tradycyjne, jak i awangardowe oblicze, a także kupić wydawnictwa książkowe Fundacji oraz kwartalnik „Cwiszn”. W ofercie CKJ znalazły się m.in. warsztaty dla dzieci, pokaz filmu i lekcja języka jidysz. Nasze stoisko było oblegane przez zwiedzających, którzy chętnie uczestniczyli w przygotowanych przez nas projektach.

„Okno na Warszawę” to pierwsza impreza varsavianistyczna. Miejsce wydarzenia nie zostało wybrane przypadkiem – to zabytkowy pofabryczny budynek w samym centrum miasta, który szczęśliwie nie ucierpiał w czasie wojny. Ideą wydarzenia jest zebranie pod jednym dachem i zaprezentowanie najciekawszych osób oraz instytucji, którym Warszawa nie jest obojętna. W programie m.in.: warszawskie neony, varsaviana, komiksy, fotospacer dla dzieci, Warszawa okiem fotoblogerów, rzemieślnicy, kolekcjonerzy, designerzy, warszawskie smakołyki, stołeczne instytucje kulturalne, konkurs fotograficzny – słowem wszystko to, co może się zmieścić w szeroko otwartym oknie na Warszawę. Wydarzenie organizują: Muzeum Drukarstwa Warszawskiego (oddział Muzeum Historycznego m. st. Warszawy) i Wydawnictwo Naukowe Semper – warszawskie wydawnictwo z ponaddwudziestoletnią tradycją.

Szczegóły

Data:
22 października 2011
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera