Ładowanie Wydarzenia

16. Międzynarodowe Letnie Seminarium Języka i Kultury Jidysz

-

[:pl]

 

Chcesz uczyć się jidysz? Ciekawi Cię historia warszawskiego Muranowa? A może po prostu chcesz spędzić wakacje w gronie ciekawych ludzi i wspólnie zrobić coś fajnego? Jeśli tak, ta oferta skierowana jest właśnie do Ciebie!

Centrum Kultury Jidysz zaprasza wszystkich miłośników języka jidysz na trzytygodniowe spotkanie z językiem żydowskim oraz z żydowską historią, literaturą, kulturą i sztuką, które odbędzie się w Warszawie w dniach 2 lipca – 20 lipca 2018.

 

To kolejny kurs, który odbędzie się w Warszawie – przedwojennym światowym centrum życia żydowskiego – uczestnicy będą mieli szansę poznawać miejsca związane z historią i kulturą jidysz, zwiedzać muzea, poznawać warszawskie archiwa, a także uczestniczyć w życiu kulturalnym stolicy. Zajęcia prowadzić będą wybitni nauczyciele języka, którzy przyjadą do Warszawy z różnych miejsc świata.

Lekcje będą się odbywać w siedzibie Centrum Kultury Jidysz, położonej przy ulicy Andersa 15 (róg Anielewicza) – w sercu dawnej żydowskiej Warszawy.

 

W programie: lektorat języka jidysz (60h) oraz dodatkowe zajęcia popołudniowe (tutorial), konwersacje, warsztaty (warsztat teatralny, piosenki, gotowania, przekładu, czytania rękopisów), wykłady, projekcje filmów, spotkania z natywnymi mówcami języka jidysz, wycieczki z przewodnikiem oraz wspólny szabat.

Wśród prowadzących między innymi: dr Natalia Krynicka (PYC/Paris IV-Sorbonne), dr Agata Kondrat, dr Aleksandra Geller, dr Paul Hershl Glasser.

 

Więcej na stronie: JIDYSZLAND.PL

 

 

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

 

mswia

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

MKiDNLogo-300x181

 

Patronem projektu jest Muzeum Historii Żydów Polskich Polin

POLIN MHZP_Logo_pion_cmyk

 

Współorganizatorem projektu jest Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich

TeatrLogo-150x150

 

[:]

Szczegóły

Start:
2 lipca 2018
Koniec:
20 lipca 2018
Wydarzenie Categories:
, ,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera