Ładowanie Wydarzenia

Kartki z Festiwalu: Żydowski Salon Literacki

-

Żydowski Salon Literacki to cykl, w którym co roku staramy się przedstawić ciekawe i aktualne premiery literackie czy zaprosić na spotkania z autorami.

Niezrównanym gospodarzem Salonu jest Remigiusz Grzela, który w tym roku nie tylko poprowadził spotkanie m.in. z Sylwią Chutnik, redaktorką książki „Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” oraz z autorkami książki Karoliną Szymaniak i Moniką Tutak-Goll o spotkanie autorskie z Jarosławem Kurskim wokół książki „Dziady i dybuki”, powstałej jako owoc poszukiwań własnej tożsamości. Sam też zaprezentował swoją najnowszą książkę – spotkanie z Remigiuszem Grzelą autorem książki „Trzy życia Ireny Gelblum” oraz Magdaleną Łazarkiewicz poprowadziła z kolei Magdalena Rigamonti.

Tegoroczny salon literacki obejmował także wykład Belli Szwarcman-Czarnoty „Słowa piórem duszy, pieśń – piórem serca” i prezentację fragmentów nowej sztuki Andrzeja Krakowskiego „Dom pod lasem, czyli traktat o narodzie, honorze i ojczyźnie” w wykonaniu Włodzimierza Pressa.

Odbyło się także spotkanie autorskie z Konstantym Gebertem wokół niespodziewanie tak ważnej i aktualnej książki „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela”, które poprowadził Jakub Bodziony.

Wybór zdjęć:

fot. Renata Zawadzka Ben-Dor

 

 

 

Szczegóły

Start:
26 listopada 2023
Koniec:
29 lutego
Wydarzenie Category:
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content