Ładowanie Wydarzenia

35 projektów na 35 lat Fundacji Shalom: konkurs “Na wspólnej ziemi”

-

Ze względu na ogromne zainteresowanie młodzieży konkursem dotyczącym historii polsko-żydowskiej w 2001 roku, równocześnie z V edycją konkursu dla uczniów szkół średnich „Historia i kultura żydów polskich” odbyła się I edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Na wspólnej ziemi”, któremu przewodzili dr Eleonora Bergman i prof. Paweł Śpiewak. Łącznie odbyło się 9 edycji konkursu, a wzięły w nim udział tysiące dzieci z całej Polski.

Konkurs był nie tylko ciekawy, ale też i wszyscy uczniowie, których prace zostały nagrodzone i wyróżnione w konkursie uzyskiwali tytuł laureata konkursu ogólnopolskiego, co dawało im szansę przeliczenia udziału w konkursie na punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Mamy nadzieję, że wielu spośród uczestników konkursu pozostało wiernym swoim zainteresowaniom. Jednak niezależnie od tego z całą pewnością stali się oni wolnymi od uprzedzeń, świadomymi obywatelami nowego, otwartego społeczeństwa.

Organizacja konkursu odbywała się dzięki wsparciu m.in. Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny.

 

Szczegóły

Start:
3 grudnia 2023
Koniec:
30 kwietnia
Wydarzenie Categories:
, ,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content