Żydowski Salon Literacki: promocja książki „Dzień pierwszy” Kristofa Zorde

Prowadzenie: Remigiusz Grzela

Promocja zbioru opowiadań Kristofa Zorde, inspirowanych przeżyciami autora z pobytu w Izraelu na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. 
Po co porzucać wygodne, przewidywalne życie w Skandynawii i jechać do kraju, w którym czeka znój pracy w kibucu, a każdy dzień przebiega w cieniu wojny? I na czym w takich warunkach polega cicha radość życia przeżywana przez młodego człowieka u progu dorosłości? 
Podobno na ziemi Izraela od niepamiętnych czasów udawało się robić niecodzienne rzeczy: rozmawiać z Bogiem, chodzić po wodzie, zamieniać wodę w wino. Czy zachował on swą prastarą życiodajną moc?

Kristof Zorde w latach 1980-1985 jako kierownik inwestycyjny towarzystwa ubezpieczeniowego Baltica, największego duńskiego inwestora instytucjonalnego kierował inwestycjami portfela papierów wartościowych przekraczającego 4 miliardy dolarów.
W latach 1985-1995 jako partner banku inwestycyjnego Sankt Annae Bank, prowadził dział międzynarodowych rynków kapitałowych – zajmujący się emisjami euroobligacji oraz instrumentami pochodnymi. Od roku 1990 działa w Polsce, początkowo jako doradca Ministra Przekształceń Własnościowych, biorąc udział przy pierwszych prywatyzacjach kapitałowych i sektorowych, a następnie przy fuzjach i przejęciach prywatnych i sprywatyzowanych przedsiębiorstw. Przeprowadził lub doradzał przy ponad 20 transakcjach przejęć przedsiębiorstw. Był jednym ze współtwórców sieci Book Book. Emigrant Marca ’68.

(Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca Press)


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny; miejsca nie są numerowane

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content