Wieczór pamięci Michała Hochmana

Koncert, z inicjatywy Gołdy TencerDawida Szurmieja  i pod muzyczną dyrekcją Adama Abramka, jest hołdem jaki składają mu muzycy, dla których był i pozostaje ważny.

Wystąpią m.in:. Maria Holka, Ramona Rey, Nina Stiller, Ewa Śnieżanka, Gołda Tencer, Izabela Trojanowska, Urszula, Rafał Bartmański, Paweł Błędowski, Michał Fajbusiewicz, Andrzej Fogtt, George Grunwald, Igor Jaszczuk, Łukasz Jemioł, Ewgen Malinowski,

Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka, Andrzej Zieliński

Prowadzenie koncertu Remigiusz Grzela

Michał Hochman – obywatel świata, bard, pierwszy wykonawca przeboju „Konik na biegunach” (1962). Był pierwszym polskim wykonawcą piosenki Paula Anki „Diana” ale śpiewał też piosenki Elvisa Presleya, czy Neila Sedaki. Jego znakomicie zapowiadającą się karierę muzyczną przerwały wydarzenia Marca 1968 roku, w wyniku których wraz z rodziną został zmuszony do emigracji z Polski. Do Stanów Zjednoczonych dotarł 4 marca 1969 r. w dniu swoich 25 urodzin. Nigdy nie porzucił marzeń. Zaś w jego amerykańskim domu gościnę znajdowała czołówka polskich artystów. Po latach wrócił na polską scenę muzyczną. Koncertował i nagrywał płyty. Jego credo stała się ostatnia piosenka, jaką nagrał „Tańczę życie”. Taki tytuł miał też jego koncert na zeszłorocznym Festiwalu Warszawa Singera. Michał Hochman umarł w Nowym Jorku 9 czerwca. 

fot. Larissa Baldovin

Teatr Żydowski, ul. Senatorska 35 – Scena Letnia

Wstęp z zaproszeniami

    

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content