Warszawa Singera w Wawrze – koncert koncert Bester Quartet & Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Lenczowski, Michał Bylica

Wystąpią: Bester Quartet w składzie: Jarosław Bester (akordeon), Dawid Lubowicz (skrzypce), Maciej Adamczyk (kontrabas), Ryszard Pałka (perkusja) oraz Dorota Miśkiewicz (wokal), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Michał Bylica (trąbka)

Legendarna formacja Bester Quartet (dawniej Cracow Klezmer Band) to autentyczna ikona muzyki żydowskiej w Polsce. W drugiej połowie lat 90-tych to oni właśnie zapoczątkowali w naszym kraju renesans nowej muzyki żydowskiej.

Od początku swojego istnienia współpracują z kultową, nowojorską wytwórnią płytową Johna Zorna „Tzadik Records”. Wydali w niej dziewięć, z pośród kilkunastu swoich albumów. Mają za sobą setki koncertów w kraju i niemal na wszystkich kontynentach. W tym roku oficjalnie obchodzą 25-lecie działalności scenicznej.

Podczas koncertu w Wawerskim Centrum Kultury artyści zagrają najciekawsze kompozycje lidera zespołu, wybitnego akordeonisty i kompozytora, Jarosława Bestera. Obok nich pojawią się utwory ikony żydowskiego międzywojnia Mordechaja Gebirtiga, usłyszymy piosenki legendarnego polsko-żydowskiego twórcy Dawida Bajgelmana, a także kompozycje specjalnie dla Bester Quartet napisane przez Johna Zorna.

Żywiołowość i słodko-gorzka tajemniczość, tradycja i nowoczesność to wszystko pojawi się w kalejdoskopowo barwnej podróży przez niezwykła muzykę żydowską na którą zapraszają muzycy Bester Quartet. Towarzyszyć im będą: wybitna wokalistka Dorota Miśkiewicz oraz Krzysztof Lenczowski na wiolonczeli i Michał Bylica na trąbce.


Wawerskie Centrum Kultury, Sala Widowiskowa, ul. Żegańska 1a

Bilety: 30 PLN do nabycia on-line przez system Biletyna: https://wck-wawer.pl/kup-bilet lub w kasie WCK (pn.-pt. godz. 9.00-16.00)


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Wawerskie Centrum Kultury

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content