Uroczyste zamknięcie festiwalu – koncert: ARA MALIKIAN z zespołem |ES|

Koncert poświęcony pamięci Pana Zygmunta Rolata

Wystąpią: Ara Malikian (skrzypce) oraz Iván “Melón“ Lewis (fortepian) Iván Ruiz Machado (kontrabas), Georvis Pico Milán (perkusja), Dayan Abad (gitara)

Prowadzenie: Dawid Szurmiej

Ara Malikian

Ara Malikian jest hiszpańskim skrzypkiem pochodzenia libańskiego i ormiańskiego. W młodym wieku jego talent został rozpoznany pomimo okoliczności, w jakich libańska wojna domowa zmusiła go do życia, ucząc się przez długi czas w schronach przeciwbombowych. Swój pierwszy duży koncert zagrał w wieku zaledwie 12 lat, a dwa lata później usłyszał go dyrygent Hans Herbert-Jöris, który przyznał mu stypendium rządu niemieckiego na studia w Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze. Poszerzył swoją edukację w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, a także pobierał lekcje od najbardziej prestiżowych profesorów na świecie.

W 2015 roku wydał album będący ukłonem w stronę jego 15-letniego pobytu w Hiszpanii, ze wspaniałą współpracą w Teatro Real w Madrycie. Trasa koncertowa “15”, jedna z największych w ostatnich latach, odniosła sukces wśród publiczności i krytyków, gromadząc ponad 175 000 widzów i dając ponad 150 koncertów. Wraz z kolejnym albumem “The Incredible Historyof Violin” zaprezentował swoją światową trasę koncertową ze skrzypcami podróżującymi przez jego życie, osiągając światowy prestiż dzięki koncertom w najbardziej prestiżowych audytoriach i teatrach najważniejszych miast na świecie: Londyn, Paryż, Rzym, Moskwa, Buenos Aires, Mexico City, Lima, Santiago de Chile, Pekin, Hongkong, Stambuł, Belgrad, Bratysława, Madryt, Lizbona, Berlin.

W 2019 roku, wraz z wydaniem jego najnowszego albumu “Royal Garage”, który zawiera współpracę z takimi artystami jak Andrés Calamaro, Enrique Bunbury i Serj Tankian, rozpoczyna się jego nowa trasa koncertowa Royal Garage World Tour. Jego ostatnia trasa koncertowa Petit Garage, będąca wynikiem światowej pandemii i poprzedniej trasy Royal Garagetour, została przekształcona w koncert fortepianowy i skrzypcowy z bardziej ograniczonymi miejscami pełnymi publiczności. Wyjątkowy, intymny i osobisty koncert, który zabrał nas w podróż po świecie, od Opery w Dubaju po Michoacán w Meksyku i Pałac Królewski w Madrycie.

 

 


Teatr Wielki – Opera Narodowa, Plac Teatralny 1, Sala Moniuszki

Bilety – strefa I: 150 PLN, strefa II: 100 PLN, strefa III: 80 PLN, strefa IV: 60 PLN, strefa V: 50 PLN, strefa VI: 30 PLN – do nabycia na: www.kicket.com/warszawa, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni tel. 48 602 534 270; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 oraz w kasach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i na stronie www.teatrwielki.pl


Partner koncertu: Teatr Wielki – Opera Narodowa

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content