Spotkanie autorskie o dwujęzycznej książce/albumie Andrzeja Krakowskiego pt. „Polskie Oscary: co, kto, ile, jak i dlaczego?”

(Wydawnictwo Blue Bird, 2021)

Polska przyznaje się do ośmiu Oscarów. Co się stało z pozostałymi sześćdziesięcioma?

Prowadzenie: Janusz Zaorski

fot. Renata Pajchel

Reżyser, scenarzysta, producent filmowy, pedagog, pisarz i rysownik; profesor City University of New York i doktor sztuk filmowych. Studiował na Wydziale Reżyserii PWSTiF w Łodzi. W 1968 pozbawiony polskiego obywatelstwa w czasie stypendium w Los Angeles, kontynuował naukę w American Film Institute. Zrealizował blisko 70 filmów i seriali telewizyjnych. Producent, m.in. nominowanego do Oscara „California Reich”, zdobywca dwóch nagród Emmy za serię „We Are New York” oraz popularnego na Broadwayu musicalu „King David”. Reżyser „Looking for Palladin”, „Farewell to my Country” i “Campfire Stories”. Autor scenariuszy 18 filmów m.in. “Triumph of the Spirit”, “Eminent Domain”, “Managua”, “Tides of War”, “Genghis Khan”, oraz kilkunastu książek,  m.in, “Pollywood: jak stworzyliśmy Hollywood”, “Pollywood II: uciekinierzy w raju”, “The World Through the Eye of a Screenwriter”, “Bronisław Kaper: Od poczatku do konca” i dwujęzycznego albumu “Polish Oscars/Polskie Oscary”. Autor i reżyser szuk teatralnych, wśród nich: “Labirynt 53/54”, „Rejwach” oraz “Behind God’s Back”. W latach 80. był rysownikiem pisma „Business of Film”, ukazującego się w Londynie i Los Angeles oraz Foreign Confidential i „Reunion’68”. Dwujęzyczna książka rysunków pt. „Dziura w całym/Hole in the Whole” ukazała się w 2017 nakładem wydawnictwa Blue Bird.

Poza pracą twórczą i pedagogiczną Krakowski był współzałożycielem dwóch sieci telewizyjnych: NaszaTV w Polsce i ForeignTV.com.

 


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp po potwierdzeniu obecności od 3 sierpnia na: warschau-kf@bmeia.gv.at; miejsca nie są numerowane

Wydarzenie transmitowane on-line – na profilach Austriackiego Forum Kultury i Festiwalu Warszawa Singera na Facebooku

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content