Spektakl „HOUDINI. ODYSEJA MAGICZNA”, reż. Michał Walczak , Teatr Żydowski w Warszawie

Reżyseria i scenariusz: Michał Walczak, muzyka: Andrzej Izdebski, scenografia i kostiumy: Agata Stanula, choreografia: Alisa Makarenko, sztuka iluzji, eskapologii i efekty specjalne: Wojciech Rotowski, produkcja: Małgorzata Gąsiorowska, inspicjentka: Beata Szaradowska

Obsada: Ewa Dąbrowska (Bess Houdini), Adrianna Dorociak/Adrianna Kieś (Dora /Bessie), Izabella Rzeszowska (Jean/Balbina), Wojciech Rotowski – gościnnie (Edward Saint/Ehrich Weisz), Piotr Sierecki (Wielki Houdini), Małgorzata Trybalska (Cecylia/Kobieta z brodą), Marek Węglarski (Artur/Robert Houdin/Freud)

Największy magik w dziejach, pierwszy celebryta Ameryki, potomek żydowskich imigrantów i artysta ucieczek wraca na scenę w escape musicalu, opowiadającym o jego życiu i tajemniczej śmierci, którą próbuje rozwikłać wdowa – Bess Houdini. Co roku w Halloween urządza seans spirytystyczny, czekając na sygnał z zaświatów od męża, który nie raz wymknął się śmierci. Gdy kolejne seanse nie przynoszą rezultatów, a świat szykuje się do wojny, Bess traci w wiarę w moce Houdiniego, który właśnie wtedy zjawia się – i porywa żonę w magiczną odyseję. Państwo Houdini odwiedzają Londyn, Paryż, Nowy Jork i Warszawę – w której Houdini poznaje Piłsudskiego i magicznym trickiem pomaga Polakom wygrać bitwę, zwaną cudem nad Wisłą. Czy iluzjonista i magik może powstrzymać wojnę?

 

„Houdini. Odyseja magiczna” to musicalowy escape room i kolejna po „Circus Kafka” wyprawa do czasów, w których ezoteryka miesza się z technologią, a lęk o przyszłość z wiarą w wolność, której symbolem jest najsłynniejszy, żydowski trickster XX wieku: Harry Houdini.

 

Czas trwania: 1 godz. 45 min

Teatr Żydowski, ul. Senatorska 35 – Scena im. Szymona Szurmieja

Bilety: 100/90/ PLN – do nabycia na: www.kicket.com/warszawa, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni, tel. 48 602 534 270; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56

 


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Teatr Żydowski w Warszawie

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content