Singer Jazz Festival – koncert: PAUL BRODY |DE/USA| & PIOTR LEMAŃCZYK ELECTRIC TRIO |PL|

Wystąpią: Paul Brody (trąbka), Piotr Lemańczyk Electric Trio w składzie – Piotr Lemańczyk (gitara basowa), Marcin Wądołowski (gitara elektryczna), Adam Golicki (perkusja)

Paul Brody, światowej sławy amerykański trębacz, kompozytor i aranżer, na Festiwal Warszawa Singera przygotował trzy premierowe koncerty z polskimi zespołami jazzowymi.

Paul Brody, fot. Dirk Hasskarl

Piotr Lemańczyk

Adam Golicki

Marcin Wądołowski

Drugi z nich (chronologicznie) to projekt, w którym Piotr Lemańczyk , po ponad dziesięcioletniej przerwie, powraca do gitary basowej. Zainspirowany sześciostrunowym elektrycznym basem, skomponował muzykę, która stała się dopełnieniem jego wcześniejszej działalności. Eksplorując brzmienia „nieakustycznych” instrumentów, uzupełnia i znacznie poszerza możliwości artystycznej wypowiedzi. „Uwielbiam wiele gatunków muzycznych, ale nie chcę zamykać się w żadnym z nich” – podkreśla lider. Projekt brzmieniowo odwołuje się do najwybitniejszych twórców tego gatunku. Słychać tu echa Allana Holdswordha, „Bitches Brew” Milesa Davisa, Chick Corea Electric Band, czy nawiązanie do twórczości najwybitniejszych polskich kompozytorów XX w. Szlachetna harmonia, kultura dźwięku i cała gama nastrojów dają muzyce bardzo indywidualny rys i stanowią o wyjątkowości tej muzyki.


Hard Rock Cafe, ul. Złota 59, Złote Tarasy

Bilety do kupienia w sklepie Hard Rock Cafe w cenie 20 PLN, miejsca nie są numerowane

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content