Singer Jazz Festival – koncert: Francesco Bruno |IT| & Trio Jachna/Kądziela/Gwadera

Wystąpią: Francesco Bruno (gitara), Wojciech Jachna (trąbka), Marek Kądziela (gitara), Piotr Gwadera (perkusja)

Guest Star tegorocznej edycji Singer Jazz Festival – włoski gitarzysta Francesco Bruno na jednej scenie z szalonym trio Jachna/Kądziela/Gwadera, powstałe na skutek chęci grania, po okresie nie-grania: Nie wdając się specjalnie w dywagacje: Kto? Dlaczego? Po co? Za ile oraz dlaczego tak mało? Muzyka inspirowana wirusem COVID-19 oraz niepowstałym jeszcze, ale już opracowywanym, COVID-20… Świat już nie będzie taki sam, ale improwizacja – pewnie tak…

Wojciech Jachna – trębacz i improwizator. W  jego dorobku znajduje się przeszło 30 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami, czy reegae’owym Dubska. Współpracował z wieloma artystami, między innymi z legendą polskiej sceny improwizowanej, Andrzejem Przybielskim oraz wieloma, wieloma polskimi jazzmanami, m.in. z Irkiem Wojtczakiem, Markiem Kądzielą, Grzegorzem Nadolnym, Tomaszem Glazikiem, Rafałem Gorzyckim, Tomaszem Pawlickim.
Marek Kądziela – doktor sztuk muzycznych, gitarzysta , kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych. Kierownik Zakładu Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat licznych konkursów oraz lider uznanych formacji muzycznych. Zapraszany do rozmaitych projektów muzycznych od jazzu przez folk po muzykę współczesną i eksperymentalną. Koncertował z muzykami takimi jak: Steven Bernstein, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Bałdych, Michał Urbaniak, Piotr Baron, Maciej Obara i wielu innych.
Piotr Gwadera – perkusista, członek zespołów: L.Stadt, Odpoczno, Radical Polish Ansambl. Współpracował m.in. z Dorotą Masłowską, Steven’em Bernstein’em, Marcinem Maseckim. Brał udział w wielu projektach muzycznych z pogranicza jazzu, rocka, muzyki eksperymentalnej, tańca współczesnego. Laureat nagrody TVP Kultura „Gwarancja Kultury” w kategorii jazz, rock, plebiscytu „Punkt dla Łodzi” w kategorii „twórcze szaleństwo”. Występował na najważniejszych festiwalach polskich (Open’er Festiwal, Off Festiwal) i zagranicznych (SXSW,US; Afisha Picnic, Rosja; Indie Week, Kanada).

Hard Rock Cafe, ul. Złota 59, Złote Tarasy

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content