Festiwal Warszawa Singera w Radzyminie

Koncert poetycki: „LESMAN/FANTAZJE” Adrianna Dorociak & Trio Aftyka/Iwański/Majewski

Wystąpią: Adrianna Dorociak (scenariusz, wokal), Michał Aftyka (kompozycja, kontrabas, gitara basowa), Piotr Iwański (fortepian), Kacper Majewski (perkusja)

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, którego bohaterem jest Bolesław Leśmian. Polski poeta żydowskiego pochodzenia za życia określany epigonem, po śmierci już demiurgiem. Uciekając od wpływów epokowo-historycznych, w czasach XX-lecia międzywojennego tworzył w iście romantycznym stylu. Buntownik motywowany wielkimi namiętnościami. Mistrz z dziedziny erotyki, neologizmów i naturomaniak.

Ten niepowtarzalny, metafizyczny klimat twórczości Bolesława Leśmiana zainspirował wszechstronną artystkę Teatru Żydowskiego – aktorkę, piosenkarkę, tancerkę i pianistkę – Adriannę Dorociak do pracy nad projektem muzycznym „Lesman/Fantazje”, a melodyjność jego wierszy i sylabotoniczna konstrukcja zadecydowały o ich muzycznym opracowaniu. Do współpracy zaprosiła kontrabasistę i kompozytora projektu – Michała Aftykę, Piotra Iwańskiego (fortepian) oraz Kacpra Majewskiego (perkusja).

Artyści zapraszają wspólnie do świata Bolesława Leśmiana. Świata pełnego filozofii, fantazji i symboliki, w którym niebyt i śmierć romansują z życiodajną namiętnością.

 

Miejska Sala Koncertowa im. F. Chopina w Radzyminie, ul. Konstytucji 3 maja 15


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content