Performance muzyczny: „Babcia Judzia mawiała… czyli o tym, że wszyscy mamy serca”

Scenariusz, teksty piosenek, występują: Adrianna Dorociak i Karolina Gwóźdź 

Muzyka: Olga Pasek, Adrianna Dorociak i Karolina Gwóźdź, Michał Aftyka

Spektakl stworzony zupełnie od zera. Z autorskim tekstem i muzyką.
Inspirując się żydowską tradycją, historiami i dziennikami, dwie młode artystki wykreowały spektakl muzyczny, w którym poszukują odpowiedzi na pytania o Miłość, Przynależność, Szacunek, Kruchość, Przemijanie.
Babcia Judzia mawiała… czyli o tym, że wszyscy mamy serca” to muzyczna próba zdefiniowania dążeń człowieka, refleksja nad różnicami i podobieństwami między pokoleniami i zaakceptowanie wszystkiego, co w nas niedoskonałe.

Adrianna Dorociak – aktorka, wokalistka, tancerka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 2022 r. związana z Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Występuje w licznych produkcjach musicalowych. W Krakowskim Teatrze Variete wciela się w główną postać Vivan Ward w spektaklu „Pretty Woman”. Współpracuje także z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Och-Teatrem, Teatrem Rampa oraz Teatrem Kamienica. W 2020 roku otrzymała od Prezydenta Miasta Gdyni nagrodę za spektakle „Ożenek” i „Lekko nie będzie”. Jest autorką muzycznego projektu „LESMAN/FANTAZJE”. Bierze udział w projektach animacyjnych przy produkcjach wykorzystujących technologię motion capture.

Olga Pasek – ukończyła kompozycję i kompozycję muzyki filmowej na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie Marcina Stańczyka, a także Michała Rataja na praskim HAMU w ramach projektu Erasmus. Obecnie studiuje kompozycję muzyki elektronicznej, filmowej i teatralnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ignacego Zalewskiego. Bierze udział w różnych warsztatach: podczas Warszawskiej Jesieni, Synthetis, Latem Zagrane, czy Film Spring Open. Pisze muzykę do filmów, animacji i instalacji. Jest finalistką zeszłorocznego konkursu im. T. Bairda. Jej utwory były wykonywane przede wszystkim na sesji Musica Moderna, ale także między innymi na festiwalu Musica Privata, filharmonii Zielonogórskiej, w praskim ZOO, festiwalu Ravekjavik i podczas wydarzeń organizowanych przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

Karolina Gwóźdź – absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie wokalistyki jazzowej. Oprócz pracy w teatrze, komponuje, pisze teksty i wykonuje swój autorski muzyczny materiał – zadebiutowała piosenkami „Wiej wietrze” oraz „Szron”. Występuje na deskach Teatru Syrena, Teatru Rampa, Teatru Narodowego w Warszawie, krakowskiego Teatru Variété i Opery Krakowskiej. Jej głos można usłyszeć w polskim dubbingu filmów i seriali. Finalistka 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (gdzie wykonywała autorską piosenkę “To-nie-raj”), laureatka nagrody specjalnej na 20. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

 

 


Teatr Żydowski, ul. Senatorska 35 – Scena Letnia

Bilety: 50/40/40 PLN – do nabycia na: www.kicket.com/warszawa, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni, tel. 48 602 534 270; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content