NOC KLEZMERÓW – koncert plenerowy | LIGHT IN BABYLON |TR/IL/FR|

Light in Babylon to fuzja różnych grup etnicznych i kultur – wokalista jest Izraelczykiem pochodzenia irańskiego, grający na instrumencie santour jest Turkiem, gitarzysta jest Francuzem – ale zespół współpracuje też z muzykami o różnym pochodzeniu (tureckim, angielskim i nie tylko). Dzięki młodości, jej sile, intuicji i otwartości oraz różnorodnym wpływom muzycznym, jakie posiadają, członkowie grupy stworzyli oryginalną, barwną i smakowitą mieszankę, która wręcz porywa wyobraźnię słuchaczy w podróż przez Bliski Wschód i nie tylko.

Podstawowy skład zespołu to trio, które spotkało się w 2010 roku w Stambule, i w skład którego wchodzą wokalistka i autorka tekstów Michal Elia Kamal (instrumenty perkusyjne), Metehan Çifçi (santour/sansula) i Julien Demarque (gitara). Od 2017 trio występuje przy wsparciu dwóch innych muzyków – perkusisty Stuarta Dicksona i basisty Priama Arnoux.

„Celebracja kosmopolitycznych tradycji Stambułu i sefardyjskiej społeczności żydowskiej oraz kolejny przykład wspaniałej muzyki ze wschodniej części Morza Śródziemnego” – pisał fRoots Magazine o zespole Light in Babylon, po tym jak w 2012 roku zespół wprowadził na światową scenę swój pierwszy oficjalny album Life sometimes doesn’t give you space, a w 2016 roku ugruntował swoją pozycję jasnego punktu na mapie muzycznej Bliskiego Wschodu albumem Yeni Dunya (co oznacza po turecku ‘Nowy Świat’).

 

fot. Ilyas Hayta

Dziś zespół kontynuuje swoją podróż przy wsparciu tysięcy fanów. Koncertowali w Turcji, na Cyprze, w Niemczech, Szwajcarii, Francji, na Węgrzech, w Grecji, Finlandii, Indiach… Zyskują też coraz większe zainteresowanie mediów, regularnie pojawiają się w tureckiej telewizji, a ich filmy na YouTube mają miliony wyświetleń.

Misją zespołu jest inspirowanie, aby każdy człowiek podążał za wizją świata pełnego miłości, różnorodności, wolności, pokoju i światła. Jesteśmy pewni, że ich muzyka oraz piękny przekaz, jaki ze sobą niesie, spotka się z gorącym przyjęciem publiczności Festiwalu Warszawa Singera!


Skwer na Placu Grzybowskim

Wstęp wolny

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content