Move On Together Israeli Way – warsztaty izraelskich technik ruchu: Gaga/people + Research (warsztat dodatkowy) – prowadzenie: Kornelia Lech |PL| i  Erez Zohar |IL|

Gaga/people to język ruchowy opracowany przez Ohada Naharina, wieloletniego dyrektora artystycznego Batsheva Dance Company i powszechnie używanego przez tancerzy zespołu. Zajęcia polegają na wielozmysłowej stymulacji i pobudzeniu wyobraźni. Gaga ma na celu przywracać, transformować i wzmacniać zaginioną więź psychiki z ciałem. Pozwala na odnalezienie przyjemności poprzez ruch. Praktyka dostępna dla każdego, od profesjonalnych tancerzy po zwykłych ludzi, zainteresowanych głębszym zrozumieniem własnej cielesności.

Kornelia Maria Tamara Lech –  Artystka, tancerka, choreograf, nauczycielka Gaga Movement Language. Pochodzi z Murowanej Gośliny pod Poznaniem. Absolwentka Liceum Baletowego w Poznaniu. W 2010 roku rozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu, a w 2017 roku jako pierwsza Polka dołączyła do Batsheva Dance Company – The Young Ensemble. Następnie została zaproszona jako gość do Batsheva Dance Company do udziału w spektaklu Ohada Naharina „Ostatnia praca”. Obecnie mieszka w Tel-Awiwie i pracuje jako niezależna artystka. Tworzy własny świat, wraz ze swoim partnerem Erezem Zoharem są tuż po nowej premierze Polarized.
Erez Zohar rozpoczął naukę tańca jako członek lokalnych zespołów, w tym Hora Jerusalem i Jerusalem Tap Dance Company, i otrzymał kilka stypendiów Sharetta z America-Israel Cultural Foundation oraz Ministerstwa Kultury i Edukacji. Absolwent Wyższej Szkoły Muzyki i Tańca w Jerozolimie, w 2002 roku dołączył do Batsheva Ensemble i tańczył z Batsheva Dance Company w latach 2005-2012, do zespołu powrócił w latach 2017-2019. W Batsheva występował w repertuarze Ohada Naharin, Sharon Eyal i Yasmeen Godder, Marlene Monteiro Freitas oraz miał premierę własnej choreografii w kilku programach Batsheva Dancers Create. Erez zaczął uczyć Gagi w 2003 roku i przez ostatnie 19 lat nauczał w Izraelu i na całym świecie. Obecnie jest niezależnym tancerzem i twórcą oraz certyfikowanym terapeutą w metodzie Ilana Leva.

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, sala rytmiki

Czas trwania: Gaga/people 1 godz., Research około 2 godz.

Wstęp płatny – https://competit.pl/w/2488/

Uwaga: zapisy od 16 roku życia


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Move On Together Israeli Way przy współpracy z Nevatim – Jewish Agency in Berlin oraz fundacją Hillel Polska

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content