Koncert ZAKROCKI&BRYNDAL  „WOLNE TAŃCE”

Wystąpią: Patryk Zakrocki  – gitara elektryczna i  Michał Bryndal – perkusja

„Kto stoi w kącie sali, ten tańczy ze wszystkimi tancerzami.” 

F. Pessoa

 

Duet dźwiękowych poetów, artystów skoncentrowanych na ruchu czasu w muzyce.
Ich utwory, pulsują w nieśpiesznych tempach, połyskują detalami i wysmakowanymi improwizacjami.  Wirtuozeria w tej muzyce nie polega na popisach technicznych ale na budowaniu zadumy i stanu oczarowania u słuchaczy.

 

 

Patryk Zakrocki – kompozytor, altowiolista, skrzypek, gitarzysta, grafik, znany z zespołów tworzących w obszarze muzyki współczesnej i impro, kameralnej i bluesowej, a także z produkcji muzyki do filmów i spektakli. Studiował przez trzy lata kompozycję nowoczesną u profesora Bogusława Schaeffera. Inicjator Kina Dźwięku czy muzykoterapeutycznego Gabinetu Masażu Ucha Wewnętrznego. Członek i założyciel wielu projektów muzycznych, m.in. duetu SzaZa, prowadzonego z Pawłem Szamburskim, łączącego muzykę z innymi sztukami, współtworzący projekty Leggerezza i Spontaneous Chamber Music. Niedawno wydał solowy album Tales for Solo Guitar. Obecnie prowadzi zespół Polski Piach.

Michał Bryndal– polski perkusista. Członek tria jazzowego Stryjo oraz zespołu Voo Voo. Wcześniej występował w zespole SOFA. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu i Instytutu Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Perkusista posługuje się głównie techniką uderzania specjalnie wyprofilowanymi kawałkami drewna w przedmioty wykonane z mieszanki metalu, drewna i tworzyw sztucznych generując w ten sposób dźwięk. Występował z wieloma wybitnymi zespołami polskimi i zagranicznymi

W wywiadzie dla JazzPress, który przeprowadził Aya Al Azab, Patryk Zakrocki mówi:

„Wcześniej się nie znaliśmy, ale pisaliśmy do siebie. Ani ja, ani on nie mamy za bardzo miejsca do prób (u niego nie ma wzmacniacza), więc po prostu spotkaliśmy się od razu w studiu, zaczęliśmy grać i wszystko zarejestrowaliśmy. Jeden z utworów został opublikowany w formie krótkiego wideoklipu. Następnie chcemy współpracować z tancerzami… Także jestem gotowy, żeby grać z Michałem Bryndalem duet na gitarę i perkusję, który jest właśnie taki opowiadająco-pulsująco-kolorowy. Bardzo fajnie zagrało to połączenie”.

 


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Bilety: 60/50 PLN (ulgowy) – do nabycia na: www.kicket.com/warszawa, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni tel. 48 602 534 270; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56; miejsca nie są numerowane

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content