Koncert | PAOLA QUAGLIATA |IT| & Trio FANDUJO |HU/IT/MX|

Wystąpią: Paola Quagliata (śpiew) oraz Trio Fandujo w składzie: Fruzsina László (saksofon), Ungheria Pierpaolo Palazzo (gitara), Germán Montes de Oca (cajon)

fot. z archiwum artystki

Znakiem rozpoznawczym włoskiej piosenkarki Paoli Quagliaty jest eklektyzm, który sięga już samych początków jej kariery muzycznej. Artystka robiła dyplom ze śpiewu operowego i jazzu, by zaraz potem intensywnie zaistnieć w świecie teatru i opery, jednocześnie ulegając silnemu przyciąganiu świata muzyki współczesnej.

Podobny „eklektyzm” odnaleźć można w zespole Fiandujo, tworzonym przez węgierską saksofonistkę Fruzsinę László i włoskiego gitarzystę Pierpaolo Palazzo, którzy reprezentują nurt raczej klasyczny, oraz pochodzącego z Meksyku i grającego na cejonie Germána Montesa de Oca, wyrosłego z nurtu jazzowo-funkowego.

fot. z archiwum zespołu

Fandujo to międzynarodowe trio założone w 2014 roku dzięki spotkaniu trojga muzyków zajmujących się kulturą i edukacją muzyczną. Pozornie odległą, ponieważ i węgierska saksofonistka Fruzsina László i włoski gitarzysta Pierpaolo Palazzo reprezentują nurt raczej klasyczny, natomiast pochodzący z Meksyku i grający na cejonie Germán Montes de Oca – nurt bardziej jazzowo-funkowy. Jednak to, co ich zbliżyło, to chęć przekształcania i mieszania różnych gatunków. Stąd nazwa zespołu – ‘fandujo’ w esperanto znaczy ‘tygiel’, co w zamyśle tria oznacza tygiel współistniejących kultur, języków i grup etnicznych wzbogacających się nawzajem; a w odniesieniu do ich muzyki – miksowanie różnych stylów, od tańców ludowych po czystą muzykę instrumentalną. A gdy zajrzymy głębiej do tygla zespołu Fandujo, z pewnością odnajdziemy inspiracje muzyką bałkańską i tzw. muzyką Morza Śródziemnego, ale też i utwory własnej kompozycji. Zespół, który już niedługo będzie obchodził swoje dziesięciolecie, jest nie tylko uwielbiany przez publiczność, ale i doceniany na festiwalach i konkursach. Jednym z ich największych sukcesów było otrzymanie nagrody głównej w kategorii „Tidone Folk” na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Val Tidone.


Teatr Żydowski, ul. Senatorska 35 – Scena Letnia

Bilety: 40/30 PLN (ulgowy) – do nabycia na: www.kicket.com/warszawa, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni tel. 48 602 534 270; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56; miejsca nie są numerowane

(Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom i studentom po okazaniu legitymacji)


Zorganizowano we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Polsce

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content