Koncert SHIRY KARMON |IL/AT|: „SHIRA – שירה”

Wystąpią: Shira Karmon (śpiew), Rainer Maria Nero (gitara)

Hebrajskie słowo „Shira“ oznacza „śpiew“ lub „poezję“ i świetnie charakteryzuje artystyczną współpracę dwojga wirtuozów, którzy dobrze czują się zarówno w żydowsko-hiszpańskiej muzyce sefardyjskiej, pieśniach izraelskich, flamenco czy hiszpańskiej klasyce, jak i w Blue Notes. Wyjątkowy duet śpiewaczki Shiry Karmon i gitarzysty Rainera Marii Nero jest w stanie zaspokoić najbardziej różnorodne gusta.

Izraelska sopranistka Shira Karmon studiowała na Rubin Academy w Tel Avivie i w  Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Zdobyła nagrody w konkursach: Lied des 20. und 21. Jahrhunderts w Niemczech i Izraelskiego Instytutu Muzyki. Śpiewała, między innymi, w Helmut List Halle w Grazu, berlińskim Konzerthausie, w operach w Bolzano, Strasburgu czy Saarbrücken. Brała również udział w wielu międzynarodowych festiwalach w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii i Holandii. Karmon szczególną uwagę poświęca muzyce żydowskiej i prezentowała ten repertuar na Jüdischen Kulturtagen Berlin, w Waszyngtonie i w Nowym Jorku. Występowała z wieloma wiedeńskimi artystami takimi jak Paul Gulda, Timna Brauer i zespół Elias and the Yiddish Maidels.
Rainer Maria Nero jest austriackim gitarzystą i kompozytorem. W latach 2011-2019 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie. W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę “Castles of Spain”, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco “Fantasias y Danzas”, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W roku 2019 wydał kolejny album zatytułowany “Conmover”.

Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp po potwierdzeniu obecności od 3 sierpnia na: warschau-kf@bmeia.gv.at, liczba miejsc ograniczona, miejsca nie są numerowane

Wydarzenie transmitowane także on-line – na profilach Austriackiego Forum Kultury i Festiwalu Warszawa Singera na Facebooku


Zorganizowano we współpracy z Austriackim Forum Kultury

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content