Koncert: „SEFARAD AL TANGO” | ANNA RIVEIRO z zespołem: Gumiński/Kopietz/Pindakiewicz |PL|

Wystąpią: Anna Riveiro (śpiew, tłumaczenia, koncepcja i scenariusz koncertu), Wojciech Gumiński (kontrabas), Piotr Kopietz (bandoneon), Michał Pindakiewicz (gitara, aranżacje)

W programie „Sefarad al tango”, nowym projekcie Anny Riveiro i towarzyszących jej muzyków pieśni sefardyjskie zabrzmią w nowej szacie muzycznej inspirowanej tangiem argentyńskim. Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski a Sefarad to hebrajska nazwa Hiszpanii. Program uzupełnią pieśni z kręgu kultury iberoamerykańskiej zaaranżowane przez zespół w rytmach tanga i milongi argentyńskiej. W tym wyjątkowym spektaklu muzycznym, mieniącym się różnorodnymi rytmami i barwami, kunszt wokalny i zmysłowy głos solistki (wszystkie pieśni są wykonywane w oryginalnym języku Sefardyjczyków ladino) oraz ekspresyjna gra muzyków wciągają słuchacza w pełen emocji dialog…

fot. Krzysztof Wiciński

Wyboru pieśni do programu dokonała Anna Riveiro, charyzmatyczna wokalistka, solistka kantoralna, trenerka głosu, gitarzystka, producentka muzyczna śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. Stale koncertuje w Polsce i na świecie, współpracując z wybitnymi solistami i zespołami. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącego języków zagrożonych wymarciem.

fot. Jerzy Kościuszenko

Artystce towarzyszyć będą wszechstronny kontrabasista Wojciech Gumiński, multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor Piotr Kopietz, jeden z kilku muzyków w Polsce grających na argentyńskim bandoneonie oraz jest jeden z niewielu artystów koncertujących na francuskiej akordinie oraz wirtuoz gitary klasycznej Michał Pindakiewicz.


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Bilety: 40 PLN – do nabycia na: www.ewejsciowki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56

Miejsca nie są numerowane

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content