Koncert | MONIKA CHRZĄSTOWSKA |PL| z zespołem : „Troszeczkę mi wstyd”

Wystąpią: Monika Chrząstowska (wokal), Bartozzi Wojciechowski (kierownictwo muzyczne, bas), Jarosław Kaczmarczyk (saksofony), Franciszek Wajdzik (piano), Marcin Jahr (perkusja)

fot. z archiwum artystki

„Wybitna polska aktorka Stanisława Celińska uważa, że piosenka to wewnętrzny imperatyw, by w minutę opowiedzieć całe życie. Wierzę głęboko, że wyruszymy w świat, w którym na chwilę zapomnimy, gdzie kończy się piosenka, a zaczyna życie…’’ – mówi Monika Chrząstowska.

Związana z Teatrem Żydowskim aktorka i piosenkarka, znana doskonale publiczności festiwalowej m.in. z przepięknego recitalu z piosenkami Wiery Gran, tym razem zaprasza w muzyczną podróż pełną żydowskich piosenek w nowych, jazzowych aranżacjach. Są to aranże pianistki, skrzypaczki i kompozytorki Aleksandry Tomaszewskiej, która z tang, ballad i kołysanek żydowskich wydobyła niepowtarzalne brzmienia. Podczas koncertu zabrzmią dźwięki jazz walca, bossa novy, latino czy tanga. Nie zabraknie też pięknych, żydowskich kołysanek w języku jidysz.

Specjalnie do tego projektu powstały polskie teksty autorstwa tekściarki, scenarzystki, autorki książek poetyckich Wiesławy Sujkowskiej, która sprawiła, że każda piosenka jest inna… Wyjątkowa! Tak jak i wyjątkowa będzie z pewnością ich interpretacja w wykonaniu Moniki Chrząstowskiej. O warstwę muzyczną koncertu zadbają fantastyczni jazzmani: Bartozzi Wojciechowski, Jarosław Kaczmarczyk, Marcin Jahr i Franciszek Wajdzik. Państwu pozostanie już tylko pozwolić się uwieść tym wszystkim dźwiękom…

Bartozzi Wojciechowski

Franciszek Wajdzik

Marcin Jahr / fot. Jarosław Wierzbicki

Jarosław Kaczmarczyk / fot. Tomasz Białowolski


Teatr Żydowski, ul. Senatorska 35 – Scena Letnia

Bilety: 50/40 PLN (ulgowy) – do nabycia na: www.kicket.com/warszawa, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni tel. 48 602 534 270; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56; miejsca nie są numerowane

(Bilet ulgowy przysługuje emerytom, rencistom i studentom po okazaniu legitymacji)


 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content