Koncert GIANLUCA LUSI Trio,  „GONE”

Wystąpią: Gianluca Lusi (saksofon), Simone Zanchini (akordeon), Luigi Masciari (gitary)

 

Gianluca Lusi Trio na niezwykłym koncercie zaprezentuje projekt GONE.  Gianluca Lusi to wybitny saksofonista z Abruzji we Włoszech, znany z wrażliwości muzycznej i wyjątkowej techniki. W projekcie towarzyszą mu , Simone Zanchini wirtuoz akordeonu i  Luigi Masciari  mistrz wyrafinowanej gry na gitarze. Ich muzyka jest pełna pasji i intensywności, tworzy liryczny pejzaż dźwiękowy, który zawiera w sobie samą esencję jazzu. GONE to namiętny, momentami liryczny album. Trzy fascynujące i melodyjne instrumenty muzyczne, bez sekcji rytmicznej, które znajduje równowagę w swobodnej ekspresji.

Gianluca Lusi to saksofonista, klarnecista, kompozytor i aranżer. Ukończył konserwatorium na kierunkach saksofonu i muzyki jazzowej, jest absolwentem kursu muzyki jazzowej, improwizacji i muzyki zespołowej w Berklee Summer School. Wielokrotnie występował na całym świecie. Wydał kilka albumów, m.in: Gotha 17, Rune, Loose, What’s New, Never Fault Behind The Scenes.

Simone Zanchini to akordeonista, który znakomicie odnajduje się w repertuarze muzyki współczesnej, akustycznej i elektronicznej, eksperymentów dźwiękowych, nie zapomina jednak o tradycji. Grał na najważniejszych festiwalach we Włoszech i zagranicą. Współpracuje z solistami Teatro alla Scala w Mediolanie. Wydał około dwudziestu płyt, m.in. „Cinema Paradiso” poświęcony muzyce Nino Roty.

Luigi Masciari to gitarzysta, który współpracował z największymi gwiazdami sceny jazzowej. Nagrał kilka albumów, m.in. z Aaronem Parksem (The G-Session), Jasonem Lindnerem (Dust in the mirror), Danilo Rea (Emoticons, Nosferatu). Jest laureatem  amerykańskiej nagrody „Betty Carter’s Jazz Ahead for performers and composers”.  Wykłada grę na gitarze jazzowej w Konserwatorium we Florencji.

KOŚCIÓŁ FRANCISZKANÓW PW. ŚW. ANTONIEGO Z PADWY

Bilety: 70/60 PLN – do nabycia na:, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni tel. 48 602 534 270; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56;

 

 

Wydarzenie zorganizowane we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Polsce

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content