Uwaga, zmiana godziny i miejsca!


Koncert: ANNA RIVEIRO, ANNA HAJDUK | „AHAVAT OLAM – Wieczna miłość. Najpiękniejsze pieśni hebrajskie na Wielkie Święta i Szabat”

Wystąpią: Anna Riveiro (śpiew, wybór utworów, scenariusz koncertu), Anna Hajduk (fortepian, aranżacje utworów)

AHAVAT OLAM to wyjątkowy program, w którym znalazły się pieśni hebrajskie wykonywane podczas świąt żydowskich. Anna Riveiro jest pierwszą w Polsce kobietą-kantorem. Usłyszymy w szczególności modlitwy związane z Wielkimi Świętami: Rosz Haszana (Nowy Rok) i Jom Kipur (Dzień pojednania) – m.in. słynną modlitwę: Avinu Malkenu. Program uzupełnią pieśni związane z Szabatem – śpiewane zarówno podczas nabożeństw w synagodze jak i te wykonywane tradycyjnie w domu. 

Warstwa muzyczna w autorskim opracowaniu na fortepian Anny Hajduk zawiera zarówno melodie tradycyjne, jak i skomponowane przez najznakomitszych kantorów XX wieku: Samuela Goldfarba (18911978), Maxa Janowskiego (1912–1991), Meira Finkelsteina (ur. 1951) i Bonię Shur (1923-2012).

Charyzmatyczny głos Anny Riveiro, w połączeniu z wirtuozerskimi aranżacjami pianistki Anny Hajduk, brzmi magicznie. Artystki tworzą wyjątkowy klimat i przenoszą słuchaczy w inny świat…

Anna Jagielska-Riveiro

Wybitna wokalistka, kantorka, trenerka głosu, gitarzystka i multiinstrumentalistka oraz producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Stale koncertuje w Polsce i na świecie.

Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka żydowska. Artystka wykonuje pieśni sefardyjskie, jidisz oraz pieśni hebrajskie, w tym liturgiczne. Śpiewa też jako kantorka-solistka. Jako pierwsza w Polsce kobieta-kantor prowadzi od paru lat Wielkie Święta (Rosz Haszana i Jom Kippur) w synagodze reformowanej w Warszawie. Śpiewała też jako kantorka w Izraelu.

Więcej…

Anna Hajduk-Rynkowicz

Pianistka, dyrygenta chóralna, aranżerka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem.

Uczestniczka I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie w 2018. Jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Jako kameralistka uzyskała I Nagrodę ze swoim triem Olympus Mons na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Grand Virtuoso Artist w Salzburgu (2016).

Więcej…


Uwaga, zmiana!

Koncert przeniesiony z:

Kościół Franciszkanów pw. św. Antoniego z Padwy, ul. Senatorska 31

do:

Scena letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp po potwierdzeniu obecności, miejsca nie są numerowane. Zapisy od 4 sierpnia na: biurofestiwalowe@shalom.org.pl lub tel. 575 292 496, 731 617 015 – wejściówki do odbioru w Biurze Festiwalowym, ul. Senatorska 35

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content