Pokaz filmu | „Demon” (Polska, Izrael 2015, 90 min) – ostatni film Marcina Wrony w 50. rocznicę urodzin reżysera

Po projekcji odbędzie się spotkanie z udziałem Pawła Maślony – reżysera, scenarzysty i montażysty filmowego, które poprowadzi filmoznawczyni, krytyczka, animatorka kultury Anita Skwara.
 
Piotr, nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. W trakcie oględzin dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety – Jasnym dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego…
Ostatni, łączący gatunek horroru z dramatem obyczajowym film Marcina Wrony poruszający temat traum międzypokoleniowych, lęku przed Innym i wypieraniem historii ze zbiorowej świadomości. Bogaty w treść, przejmujący obraz z pięknymi zdjęciami, świetną obsadą i doskonałą muzyką.
 

Kino Kultura, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23

Wstęp bezpłatny, wejściówki wydawane od 23.08 w kasie kina


Impreza towarzysząca zorganizowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content