Ładowanie Wydarzenia

Zakończył się 20. Festiwal Warszawa Singera

3 września 2023 - 31 grudnia 2023@

Za nami kilkanaście bardzo bogatych, intensywnych i pełnych wrażeń dni. Dziękujemy wszystkim tym, bez których Festiwal Warszawa Singera nie mógłby się odbyć – naszym wspaniałym artystom i gościom, sponsorom i darczyńcom, partnerom i współpracownikom oraz cudownej publiczności festiwalowej.

Dzięki Wam były to dni bogate w wydarzenia, dźwięki, kolory i całe mnóstwo pozytywnych emocji. Tegoroczne spotkanie z artystami i gośćmi Festiwalu Warszawa Singera było wyjątkowe nie tylko ze względu na jubileusz Festiwalu, ale też dlatego, że w tym roku mieliśmy okazję świętować kilka rocznic: 35-lecie Fundacji Shalom, 55-lecie pracy artystycznej Gołdy Tencer – założycielki Fundacji Shalom, pomysłodawczyni i dyrektorki Festiwalu, setną rocznicę urodzin bp. Szymona Szurmieja, legendarnego dyrektora Teatru Żydowskiego w Warszawie oraz setną rocznicę urodzin pisarza Józefa Hena, który sprawił nam ogromną przyjemność swoją obecnością na jednym ze spotkań festiwalowych. 

Jak co roku Festiwal Warszawa Singera przez dziewięć dni był obecny w wielu miejscach Warszawy, ale też udało nam się po raz kolejny odwiedzić Biłgoraj, Radzymin i Leoncin, czyli miejsca związane z osobą patrona Festiwalu Icchoka Baszewisa Singera. A dodatkowo, podczas spotkań z wnuczką pisarza, Meirav Hen, mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o utalentowanej rodzinie Singerów.

Zanim przedstawimy szczegółowe relacje z wydarzeń 20. Festiwalu Warszawa Singera, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatnich kilku magicznych dni:


Projekt Festiwal Warszawa Singera dofinansowany jest ze środków: 

Miasta Stołecznego Warszawy, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ambasady Izraela w Polsce

Partnerzy festiwalu:

Samorząd Województwa Mazowieckiego, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz, Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Austriackie Forum Kultury, Włoski Instytut Kultury w Warszawie, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie,  Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Getta Warszawskiego

Szczegóły

Start:
3 września 2023@08:00
Koniec:
31 grudnia 2023@17:00
Wydarzenie Category:
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content