Festiwal Warszawa Singera w Biłgoraju


 

Koncert: „Muzyka i taniec sąsiadów”| Zespół pieśni i tańców „Roumanian round dance of floers” [RO], Stowarzyszenie kulturalne „Branislav Nušić” [HR]

Zespół pieśni i tańców „Roumanian round dance of floers” powstał w 2000 roku, a jego założeniem było kultywowanie zwyczajów i tradycji charakterystycznych dla gminy Osica de Jos w hrabstwie Olt w Rumunii.

Zespół tworzą dwie grupy wiekowe – 30 osobowa grupa dorosłych i od niedawna grupa dziecięca skupiająca około 20 członków. Zespół pieśni i tańców „Roumanian round dance of floers” prezentując folklor Olteniański brał udział w licznych konkursach i festiwalach głównie w Rumunii, ale koncertował również w Bułgarii i Grecji.

Stowarzyszenie kulturalne „Branislav Nušić” Borovo, Chorwacja założone zostało w 1951 roku, a reaktywowane w 1996 roku. W jego szeregach działają 4 sekcje: sekcja folkloru, dramatu i recytacji, sztuki oraz sekcja graczy w tambura (rodzaj instrumentu strunowego).W ramach sekcji folklorystycznej pracują trzy grupy wiekowe – dorośli, młodzież i dzieci, skupiające ogółem 160 tancerzy. Zespół uczestniczył w wielu festiwalach międzynarodowych. Koncertowali na Węgrzech, w Grecji, Bułgarii, Polsce, Szwajcarii, Bośni i Hercegowinie, Serbii i Czarnogórze.

 


Scena letnia Biłgorajskiego Centrum Kultury, ul. Kościuszki 16

Impreza plenerowa, wstęp wolny


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta Biłgoraj i Biłgorajskim Centrum Kultury

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content