Wernisaż wystawy | „Minione/Żyjące” – prace będące rozszerzeniami dla zdjęć archiwalnych z albumu „I wciąż widzę ich twarze” oraz zdjęć archiwalnych własnych rodzin autorów

Instytut Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Fundacja SHALOM zapraszają na wernisaż wystawy w ramach 20. edycji FESTIWALU KULTURY ŻYDOWSKIEJ WARSZAWA SINGERA.
Na wystawie pokazane zostaną prace osób studenckich z Pracowni Alternatywnego Obrazowania b.p. prof. Włodzimierza Szymańskiego, który zmarł niespodziewanie w maju 2023 roku. A główną ideą było opracowanie rozszerzeń multi- i intermedialnych do zdjęć z albumu: „I ciągle wciąż widzę ich twarze”, pokazując tym samym, że to, co minęło nigdy nie jest skończone raz na zawsze.
Poza autorami z Polski w wystawie biorą także udział studenci i studentki z Kibbutzim College of Education, Technology and the Arts w Tel Avivie, których prace z kolei mają pokazać ciąg dalszy historii ze zdjęć w sensie dosłownym. Zdjęcia pokazują współczesne życie młodych artystów z Izraela oraz to, co aktualnie jest dla nich ważne w kontekście ich tożsamości.
Formuła tegorocznej wystawy jest szczególna, bowiem odbędzie się bez jej głównego pomysłodawcy i autora prof. Włodzimierza Szymańskiego, jednak zgodnie z Jego założeniami i ku czci Jego pamięci.
Zapraszamy do Galerii Spokojna, żeby nie tylko zobaczyć wystawę, ale także by uczcić pamięć prof. Szymańskiego.
 
Organizatorem wydarzenia jest Instytut Sztuki Mediów im. prof. Ryszarda Winiarskiego, a kuratorkami asystentki prof. Włodzimierza Szymańskiego: Dorota Kozieradzka i Klaudia Kiercz-Długołęcka.
 
Artyści: Maks Amanowicz, Olga Dyjak, Zuzanna Białecka, Sonia Dudek, Ela Goldman, Stefa Gosiewsk, Tali Gvily, Jotka Kałwa, Marta Mazurek, Sandra Okrasa, Natalia Parandyk, Shira Sasson, Yael Shiran, Shir Stolov, Ariel Vilner
 

prof. Włodzimierz Szymański /fot. Piotr Kucia

 


Galeria Spokojna, ul. Spokojna 15

Wstęp wolny

Wystawa otwarta do 2 września 2023, w godz.: 15.00-19.00


Impreza towarzysząca zorganizowana przez Instytut Sztuki Mediów im. Ryszarda Winiarskiego w Warszawie

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content