Uroczyste otwarcie festiwalu – koncert kantoralny: YONI ROSE |DE| oraz ze specjalnym udziałem on-line: YAAKOV „YANKY” LEMMER |US| i NACHMAN TURGEMAN |IL|

Akompaniament: Adi Bar |DE|

Prowadzenie: Dawid Szurmiej

Producent: Yosi Notkowitz |IL|

Kantor Yoni Rose koncertował w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Występował m.in. w Budapeszcie, Pradze i w miastach w całych Niemczech, w tym we Frankfurcie nad Menem – mieście, w którym na co dzień jest chazanem społeczności żydowskiej. Ostatnio śpiewał wraz z Jerozolimskim Wielkim Chórem Synagogalnym pod dyrekcją maestro Elliego Jaffe, a jako gość występował w Wielkiej Synagodze w Jerozolimie. Zanim osiągnął pozycję chazana, współpracował m.in. z Wolf Trap Opera, The Glimmerglass Festival i The Santa Fe Opera. Wygrał także kilka prestiżowych konkursów wokalnych. Na scenie międzynarodowej jest ceniony i jako mistrz śpiewu kantoralnego, i jako śpiewak koncertowy i operowy. Doskonały w wielu stylach muzycznych ,od klasycznych utworów chazanus przez melodie broadway’owe po nowoczesne kompozycje, wciąż zachwyca publiczność i krytyków muzycznych swoim artyzmem i talentem wokalnym.
Yaakov „Yanky” Lemmer to jeden najważniejszych kantorów młodego pokolenia posiadający głos o wyjątkowej barwie (tenor liryczny). Na co dzień kantor synagogi na Lincoln Square w Nowym Jorku, karierę zaczynał jako solista Behtel Choir, gdzie opiekę nad nim roztoczył Benzion Miller. Był stypendystą prestiżowej Belz School of Jewish Music na Yeshiva University, gdzie studiował m.in. u Josepha Malovanego i Bernarda Beera. Posiada wielojęzyczny i bardzo bogaty repertuar: pieśni hebrajskie, jidysz, utwory synagogalne, operowe i musicalowe. Występował m.in. w Tel Aviv Culture Hall z Izraelską Orkiestrą Filharmoniczną, a  jako artysta o międzynarodowej renomie koncertuje przed publicznością na całym świecie, głównie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale też w Anglii i w pozostałych krajach Europy, na wielu różnych festiwalach kultury europejskiej. 
Nachman Turgeman ma 26 lat, ale już jest znanym ze wspaniałego głosu tenorem. Ukończył Akademię dla Kantorów w Petach Tikwa. Do jego osiągnięć zaliczyć należy występy u boku najlepszych kantorów świata oraz pod batutą maestra Eli Jaffego, Rafi Bitona i wielu innych. Artysta jest częstym gościem w Krakowie, Monako, Niemczech, Holandii oraz Stanach Zjednoczonych. Podczas koncertów i występów liturgicznych posługuje się językiem angielskim, hebrajskim, francuskim, jidysz, a obecnie jest kantorem w Międzynarodowej Synagodze w Tel Awiwie (TAIS – Temple Beth El). Nachman Turgeman mieszka w Safed, jednym z czterech świętych miast judaizmu.

Wydarzenie także transmitowane on-line – szczegóły na: www.festiwalsingera.pl


Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content