UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU – KONCERT KANTORALNY: NACHMAN TURGEMAN |IL|, NETANEL OLIVTSKY |IL|

Akompaniament: Menachem Bristowski (piano) |IL|

Producent: Yosi Notkowitz |IL|

Zaliczany wciąż do kantorów tzw. next generation, niespełna 30-letni Nachman Turgeman jest znany przede wszystkim ze swojego wspaniałego głosu tenorowego. Urodził się w Jerozolimie, ukończył Akademię Kantoralną Petah Tikva i obecnie mieszka w świętym izraelskim mieście Kabała Zefat. Występował u boku największych kantorów świata i stał pod batutą Maestro Eli Jaffe, Rafiego Bitona i innych. Wielokrotnie występował na całym świecie w Krakowie, Monako, Niemczech, Holandii i USA. Śpiewa i modli się w języku angielskim, hebrajskim, francuskim i jidysz, a obecnie służy jako kantor w Międzynarodowej Synagodze w Tel Awiwie (TAIS – Temple Beth El).
Kantor Netanel Olivtsky już w wieku 11 lat zachwycił wiernych Wielkiej Synagogi Petah Tikva w Jerozilimie swoją muzykalnością i pięknym głosem. W krótkim czasie chór synagogi przyjął go jako swojego chazana na Yomin Towim, a w kolejnych latach młody Netanel był angażowany podczas obchodów najważniejszych świąt. Z chóru trafił pod skrzydła zachwyconego jego głosem i talentem wielkiego Naftalego Hershtika, pod którego opieką ukończył Instytut Kantoralny w Tel Awiwie. Niezwykły talent i pracowitość adepta pozwoliły mu bardzo szybko wyrobić sobie sławę nie tylko w Izraelu. Unikalny tenor Netanela Olivtskiego był podziwiany m.in. w USA, Kanadzie, Rosji czy Niemczech, a obecnie najczęściej cieszy wiernych synagogi Cevra Kadisha w Montrealu, w której służy on jako kantor.
Menachem Bristowski – wybitny pianista, od ponad 20 lat akompaniujący występom mistrzów śpiewu kantoralnego. Współpracował m.in. z Filharmonią Izraelską i Filharmonią Nowojorską. Występował w tak prestiżowych salach koncertowych, jak Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Synagoga im. Małżonków Nożyków, ul. Twarda 6

Bilety: 100 PLN – do nabycia na: www.ewejsciowki.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Organizacji Widowni tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego (od 1 sierpnia): przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56

Miejsca nie są numerowane, mężczyzn obowiązują nakrycia głowy

Wydarzenie transmitowane on-line – szczegóły na: www.festiwalsingera.pl

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content