Singer Jazz Festival – koncert: FRANCESO BRUNO QUARTET |IT| | “Blue sky above the dreamers”

Wystąpią: Francesco Bruno (gitara), Pierpaolo Principato (piano), Alessandro Marzi (perkusja), Fabrizio Cucco (gitara basowa)

Najnowszy projekt „Blue sky above the dreamers” wybitnego włoskiego gitarzysty Francesco Bruno to osiem oryginalnych kompozycji o strukturze melodycznej i harmonicznej wyrażających naprzemiennie radość i ból, nadzieję i rozczarowanie, nostalgię i spojrzenie w przyszłość. Album ukazuje nowy wymiar jazzu akustycznego, w którym chęć szukania inspiracji latynoskich łączy się z motywami znajdującymi swoje źródło w innych kulturach, przekraczając granice wyznaczone przez kulturową i artystyczną tożsamość.

Dla pochodzącego z Rzymu muzyka kwartet to nowa formacja, którą tworzy po wielu latach udziału w prestiżowych projektach skupionych na jazzie elektronicznym. Szczególnie warto tu wspomnieć o utworze „Le parole Altre. Il lungo viaggio di Tiziano Terzani” – kompozycji wydanej przez grupę L’Espresso-La Repubblica, która z dużym sukcesem grana była podczas trasy w teatrach włoskich, takich jak Auditorium Parco della Musica w Rzymie oraz Teatro della Pergola we Florencji. Podczas koncertu usłyszymy również wybór piosenek z płyty „Witam”, na której wystąpili międzynarodowi artyści m.in. Piotr Vojtasik na trąbce, Sylwester Ostrowski na saksofonie i Makoto Kuryia na fortepianie.

Przez kilka ostatnich lat Francesco Bruno z ogromnym sukcesem i często występował w Polsce z towarzyszeniem rozmaitych zespołów. Szczególne warte zapamiętania były występy podczas Silesian Jazz Festival oraz koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie podczas festiwalu Singer Jazz w roku 2016, jak również niedawny udział w projekcie „Remember” podczas festiwalu Szczecin Jazz w marcu 2018 r.


Wydarzenie także transmitowane on-line – szczegóły na: www.festiwalsingera.pl


Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

Mężczyzn obowiązują nakrycia głowy, miejsca nie są numerowane

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content