Koncert: VADIM BRODSKI | „I skrzypce zaczęły grać”

Wystąpią: Vadim Brodski (skrzypce), Kamila Klimczak (śpiew), Halina Jarczyk (viola), Dorota Imiełowska (wiolonczela), Jacek Bylica (fortepian), Andrzej Włodarz (akordeon)

Wirtuoz skrzypiec i czarujący showman Vadim Brodski w koncercie muzyki żydowskiej to wydarzenie, którego nie mogą przegapić nie tylko miłośnicy talentu polsko-ukraińskiego artysty, ale i kanonu pieśni żydowskich. Kariera Vadima Brodskiego to nie tylko niezwykłe pasmo sukcesów, ale i światowa sława. Laureat największych konkursów skrzypcowych na świecie koncertował z wieloma znakomitymi orkiestrami: Filharmonią Moskiewską, Filharmonią Petersburską, Filharmonią Narodową w Warszawie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Meksyku, London Philharmonic Orchestra, Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczna, New Jersey Symphony, Orchestre de la Suisse Romande w Genewie.

W prezentowanym programie znajdą się m.in. pieśni żydowskie: „Rodzynki z migdałami”, „Rebeka”, „Kroke”, „Tak jak malował Pan Chagall”, „Piątkowy wieczór” oraz utwory: „Yehudit”, „Mein Idishe Mame”, „Chackełe”, „Gdy jedna łza”, część 4 Trio Dymitra Szostakowicza, „Memento Moritz”, „Jewish Sketch” K. Wileńskiego, „Schindler list”.

Wybitnemu skrzypkowi towarzyszyć będą inni znakomici muzycy oraz śpiewająca w jidysz Kamila Klimczak – aktorka Teatru Bagatela w Krakowie, która z równym powodzeniem odnajduje się w rolach śpiewanych i komediowych, dramatycznych i lirycznym, a także znakomicie czuje się w repertuarze klezmerskim i kabaretowym.


Wydarzenie także transmitowane on-line – szczegóły na: www.festiwalsingera.pl


Teatr Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Bilety do nabycia na: www.ebilet.pl, www.teatr-zydowski.art.pl, w Biurze Obsługi Widzów, tel. 22 526 20 34; 22 850 64 50 lub 51 oraz w kasach Teatru Żydowskiego: przy ul. Senatorskiej 35, tel. 22 850 64 35 lub w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141a, tel. 22 850 56 56 (szczegółowe informacje na stronie www.teatr-zydowski.art.pl)

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content