Koncert poetycki: „Oddzielić wczoraj od dziś – nie być od być” | Katarzyna Post & Grzegorz Kaźmierski

fot. Ewa Gąsiorek

Instalacja na aktorkę i muzyka – Katarzyna Post (głos), Grzegorz Kaźmierski (gitary i efekty). Kolaż muzycznych obrazów i ambientowych brzmień powstających tu i teraz – z wybranymi tekstami poetów (a głównie poetek) żydowskich. Materie połączone ze sobą, tworzą nostalgiczną, osobistą i głęboka podróż przez wszystkie odcienie ludzkich emocji.

fot. Grażyna Gudejko

Katarzyna Post – aktorka teatralna i filmowa, adeptka reżyserii i pedagog teatralny. Absolwentka Studia Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim w Warszawie, współpracuje z teatrem od 18 lat. Debiutowała rolą Mirele w spektaklu Leny Szurmiej „Sen o Goldfadenie”. Grała w spektaklach Teatru Popularnego przy Teatrze Żydowskim (scena edukacyjna), jest także aktorką objazdowych scen dla najmłodszych. Ma na swoim koncie wiele asystentur reżyserskich (m.in. Łukasz Kos, Agata Duda-Gracz, Cezary Kosiński). Uczestniczy w realizacji projektów teatralnych i małych form – m.in. corocznych „Dni Pamięci Ofiar Holocaustu” odbywających się w Łodzi, warszawskiego Festiwalu Warszawa Singera, w działaniach kulturalnych Towarzystwa Polska Finlandia i warszawskiego Osiedla Jazdów. Współzałożycielka teatralnej Grupy Zaplecze i Teatru (Od)Nowa, twórczyni licznych autorskich spektakli i cyklów czytań. 

fot. Monika Axel

Grzegorz Kaźmierski – gitarzysta, realizator dźwięku, animator kultury, teatrolog i filmoznawca. Specjalista ds. interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwent teatrologii i filmoznawstwa na UKW w Bydgoszczy oraz filmoznawstwa i animacji kultury na UMK w Toruniu. Założyciel improwizacyjnego projektu muzyczno-poetyckiego 3.Piętro oraz współzałożyciel Mleczy. W 2019 roku ukazał się jego solowy album Improv. Koordynator projektów kulturalnych wystawianych w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w Toruniu. Autor wideoklipów oraz miniatur filmowych.

Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp po potwierdzeniu obecności od 8 do 24 sierpnia w Biurze Festiwalowym, ul. Senatorska 35, tel. 660 004 793, 694 686 339; miejsca nie są numerowane

Czas trwania: 50 min

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content