Koncert: MONIKA CHRZĄSTOWSKA & SENTIDO | „Dercejl mir… opowiedz mi historię”

Wystąpią: Monika Chrząstowska (wokal i prowadzenie) oraz Sentido w składzie: Mateusz Szemraj (cymbały, lutnia arabska), Adeb Chamoun (instrumenty perkusyjne: cajon, riq, darabuka, tar, daf, conga), Piotr Kopietz (akordeon, aranżacje)

Szeroko pojęta, żydowska tradycja muzyczna inspirowała i wciąż inspiruje twórców oraz wykonawców wywodzących się z różnych stylów muzycznych. Jej bogactwo, różnorodność i niezaprzeczalny urok, zjednują sobie rzesze słuchaczy na całym świecie.  

Dokonując gruntownej selekcji muzyki żydowskiej, Monika Chrząstowska, zaprosiła do współpracy zespół Sentido. Stworzyli repertuar, w którym gra oraz śpiewa się emocje niezwykłe i zbyt silne, by je słowami wyrazić. W repertuarze znajdują się utwory twórców pochodzenia żydowskiego należących do różnych nurtów stylistycznych, a także utwory inspirowane kulturą żydowską. Całość w autorskim opracowaniu muzycznym Piotra Kopietza. Utwory śpiewane są w języku polskim, jak również w języku jidysz.

Nie wyobrażamy sobie spotkania z publicznością bez piosenki „Miasteczko Bełz”, czy „Baj mir bistu szejn”.

W programie m.in.:  

Teksty Mordehaja Gebirtiga w polskim tłumaczeniu Jerzego Ficowskiego, Agnieszki Osieckiej z muzyką Zygmunta Koniecznego, także: Abraham Ellstein, Alexander Olshanetsky, Sholom Secunda.


Scena Letnia Teatru Żydowskiego, ul. Senatorska 35

Wstęp po potwierdzeniu obecności, miejsca nie są numerowane. Zapisy od 4 sierpnia na: biurofestiwalowe@shalom.org.pl lub tel. 575 292 496, 731 617 015 – wejściówki do odbioru w Biurze Festiwalowym, ul. Senatorska 35

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content