Ładowanie Wydarzenia

Relacja z pierwszego dnia Festiwalu Warszawa Singera 2022

-

Za nami pierwszy dzień 19. Festiwalu Warszawa Singera, który z całą pewnością należał do trzech wielkich dam!
Najpierw na dużej scenie Teatru Żydowskiego o swojej nowej książce „Szczegóły znaczące” opowiedziała Hanna Krall, później przegląd filmów Wojciecha Jerzego Hasa w Kinie Kultura otworzyła Grażyna Torbicka, a wieczorem na Scenie Letniej Teatru Żydowskiego z porywającym koncertem wystąpiła sama Sława Przybylska, która już za dwa miesiące będzie obchodzić swoje 92 urodziny!
 
 
Tego dnia mieliśmy również okazję posłuchać innej wspaniałej artystki – Sylvii Lorenco, która wystąpiła z włoskim składem Francesco Bruno Trio w Hard Rock Cafe Warsaw.
 
Na uwagę zasługuje też wystawa Natalii Romik „Kryjówki/Architektura przetrwania/Case study Będzin”, wokół której w Austriackim Forum Kultury odbyła się dyskusja panelowa. Z kolei w Galeria Spokojna 15 odbyła się wystawa prac studentów ASP z Warszawy i z Tel Awiwu, której kuratorem jest prof. Włodzimierz Szymański.
 
Zwieńczeniem dnia była uroczysta Hawdala w Synagogdze im. Małżonków Nożyków w Warszawie, z przepięknym występem kantoralnym.
 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Organizatorem Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera jest Fundacja Shalom

Współpraca: Teatr Żydowski im. E.R i I. Kamińskich 


Projekt Festiwal Warszawa Singera finansowany jest ze środków

Miasta Stołecznego Warszawy, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ambasady Izraela w Polsce, Włoskiego Instytutu Kultury w Polsce

Partnerzy festiwalu:

Samorząd Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz, Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Austriackie Forum Kultury, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma, Muzeum Getta Warszawskiego, Projekt Plac Defilad, Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Szczegóły

Start:
29 sierpnia 2022
Koniec:
31 października 2022
Wydarzenie Category:
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content