Ładowanie Wydarzenia

Dzień Żydowski na Uniwersytecie Warszawskim

8 maja 2003 - 8 maja 2003

Wraz z Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce im. Mordechaja Anielewicza Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego współorganizowaliśmy Dzień Żydowski na Uniwersytecie Warszawskim, który odbył się 8 maja 2003 roku.

Program nie był ściśle naukowy, ale uwzględniał również przedsięwzięcia kulturalne i popularnonaukowe m. in. wykłady, spotkania autorskie, wystawy, warsztaty, projekcje filmowe, a także imprezy plenerowe.

Fundacja Shalom w ramach programu Dnia Żydowskiego zorganizowała pokaz i naukę tańca żydowskiego oraz koncert muzyki klezmerskiej na dziedzińcu Uniwersytetu.

Do udziału w koncercie zaprosiliśmy zespoły The Cracow Klezmer Band, Grupa Klezmerska Va Banque z Lublina. Gwiazdą wieczoru był Michael Alpert z Nowego Yorku z zespołu Brave Old World – jednego z najsłynniejszych zespołów klezmerskich na świecie. Towarzyszyli mu światowej sławy muzycy berlińscy – Christian David (klarnet) oraz Sanne Moericke (akordeon), którzy wystąpili w Warszawie po raz pierwszy. Koncert zgromadził bardzo liczną publiczność, która w gorącej atmosferze bawiła się przy muzyce klezmerskiej do późnych godzin wieczornych.

Michael Alpert poprowadził również pokaz i naukę tańca żydowskiego. Dziedziniec Uniwersytetu Warszawskiego zamienił się w ogromny plac taneczny, na którym kilkadziesiąt osób przez półtorej godziny ćwiczyło pod okiem mistrza tradycyjne tańce żydowskie.

Autorką zdjęć jest Aldona Piekarska

Szczegóły

Data:
8 maja 2003
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content