Dyskusja panelowa towarzysząca wystawie „Kryjówki. Architektura przetrwania / Case study Będzin” z udziałem Karoliny i Piotra Jakoweńko, przedstawicieli Fundacji Brama Cukermana z Będzina

Wystawa Natalii Romik jest artystycznym hołdem dla architektury przetrwania, kryjówek budowanych i użytkowanych przez Żydów podczas Holokaustu. Formom rzeźbiarskim towarzyszy wystawa prezentująca efekty interdyscyplinarnych badań przeprowadzonych przez Natalię Romik i kuratorkę wystawy – Aleksandrę Janus wraz z zespołem antropolożek, historyczek, archeologów i miejskich odkrywców. Prezentacja w Austriackim Forum Kultury w ramach Festiwalu Warszawa Singera poświęcona jest jednej z kryjówek, którą Janus i Romik przebadały we współpracy z Karoliną i Piotrem Jakoweńko z Fundacji Brama Cukermana. Podczas Festiwalu Warszawa Singera zobaczyć będzie można opracowane naukowo i artystycznie materiały z badań tej kryjówki, znajdującej się w Będzinie na Śląsku.

Prezentacja w Austriackim Forum Kultury w Warszawie jest kontynuacją projektu badawczego i wystawy Kryjówki. Architektura przetrwania prezentowanej w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki oraz w TRAFO Trafostacja Sztuki w Szczecinie, jak również konferencji naukowej, w której wzięli udział eksperci i ekspertki zajmujący się kulturą pamięci, również z Austrii.


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny

Wydarzenie transmitowane on-line na profilach Austriackiego Forum Kultury i Festiwalu Warszawa Singera na Facebooku


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Austriackie Forum Kultury

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content