Premiera spektaklu: „DZIENNIK Anne Frank”, reż. Zbigniew Brzoza |Teatr Lalka w Warszawie

Tłumaczenie: Alicja Oczko, adaptacja i reżyseria: Zbigniew Brzoza, scenografia: Wojciech Żogała, kostiumy: Aleksandra Reda, muzyka: Mikołaj Trzaska

Obsada: Grzegorz Feluś, Roman Holc, Aneta Jucejko-Pałęcka, Bartosz Krawczyk, Anna Porusiło-Dużyńska, Hanna Turnau

„Dziennik” żydowskiej dziewczynki Anne Frank jest jednym z najbardziej wstrząsających relacji o zagładzie oraz przejmującym zapisem o dzieciństwie i dojrzewaniu w stanie zagrożenia. Anne ukrywając się przed Niemcami w kryjówce w Amsterdamie spisywała swoje przeżycia, z perspektywy ciekawej świata, dorastającej nastolatki. Oprócz opisywania codziennego życia, Anne odnosiła się do swojej tożsamości narodowej i religijnej oraz innych poważnych tematów, takich jak jej trudna relacja z matką, pierwsza miłość czy fizyczne zmiany towarzyszące dojrzewaniu. Dzienniki pisane w przez dziewczynkę nie są jednak pesymistyczne i wiele w nich nadziei.
“Nadal wierzę, że ludzie są z natury dobrzy” – pisała Anne. Anne miała 15 lat gdy jej rodzina została odkryta w swojej kryjówce w wyniku donosu, aresztowana i deportowana do Auschwitz.

By upamiętnić imię Anne Frank, Międzynarodowa Unia Astronomiczna nazwała jej imieniem jedną z planetoid ((5535) Annefrank) oraz jeden z kraterów na Wenus (Frank)

Spektakl w reżyserii i adaptacji znakomitego reżysera Zbigniewa Brzozy, który w swojej twórczości wielokrotnie zajmował się losami i postawami ludzi wobec wojny, przywoła w wersji scenicznej piękne i wstrząsające świadectwo czasów pogardy.

 


Teatr LALKA, Plac Defilad 1 PKiN

Czas trwania: 1 godz. 10 min

 

Bilety są dostępne w sprzedaży online https://bilety.teatrlalka.pl/rezerwacja/terminy.html?id=147

Ceny biletów: Bilet indywidualny 50 zł., Bilet grupowy 40 zł. Bilety indywidualne są w sprzedaży online na stronie teatru i w serwisie kicket.com. Bilety grupowe można rezerwować e-mailowo: rezerwacje@teatrlalka.pl

Kasa teatru czynna będzie od 19 sierpnia pon.- sob. 11.00-17.30, nd. 11.00-15.00

Spektakl dla widzów od lat 15. 


Wydarzenie towarzyszące zorganizowane przez Teatr Lalka Warszawie

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content