Pokaz filmu: „Desert kids” [Dzieci pustyni],  z udziałem reżysera – Michaela Pfeifenbergera

Dokument, Austria 2016, 84 min

Scenariusz: Wolfgang Stahl, Michael Pfeifenberger, zdjęcia: Meni Elias, dźwięk: Haim Meir, kierownictwo produkcji: Hanne Lassl, produkcja: Plan C Filmproduktion

Pustynia Negew w Izraelu jest miejscem kontrastów i skrajności, jest domem dwóch różnych kultur. Ludzie z kibucu i osady beduińskiej żyją blisko, a jednocześnie tak daleko od siebie. Za to problemy młodzieży, jej plany i marzenia, są takie same, jak na całym świecie, choć ich życie zdaje się być nierozerwalnie związane z losem i historią Izraela.

Żaden kraj na świecie nie jest obarczony taką ilością stereotypów i błędnych ocen, jak Izrael. Film DESERT KIDS / DZIECI PUSTYNI proponuje inną narrację, daleką od wyświechtanych sloganów — w centrum zainteresowania reżysera znajduje się życie izraelskiej młodzieży, zarówno żydowskiej, jak i arabskiej. Brzmi to wprawdzie banalnie, ale w kontekście Izraela jest niezwykle ważne i działa odświeżająco, szczególnie w niegdyś nazistowskiej Austrii, gdzie antysemici i wrogowie Izraela od prawa do lewa walczą ze sobą o palmę pierwszeństwa.

Sebastian Höglinger, Peter Schernhuber,

DIAGONALE 2016 Festiwal Filmów Austriackich


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp po potwierdzeniu obecności na: warschau-kf@bmeia.gv.at, ilość miejsc ograniczona, miejsca nie są numerowane


Zorganizowano we współpracy z Austriackim Forum Kultury

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content