KONCERT FINAŁOWY: KAYAH & TRANSORIENTAL ORCHESTRA I ICH GOŚCIE | „BEZ GRANIC”

Prowadzenie: Dawid Szurmiej

KAYAH – czołowa polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, ambasadorka marki AA. Swój debiutancki autorski album “Kamień” wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 9 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregovic, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała i najnowszy album nagrany wyłącznie z kwartetem smyczkowym Kayah & Royal Quartet). W czasie swojej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu, czy albumu. Współpracowała m.in. z Goranem Bregovicem, Cesarią Evorą, Teofilo Chantre. W swojej wytwórni KAYAX, Kayah promuje młodych, utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą i olbrzymim talentem oraz osobowością. Kayax wydał do tej pory już ponad 50 płyt takich artystów jak: Maria Peszek, Andrzej Smolik, Zakopower, Brodka, Marcin Wyrostek, Krzysztof Kiljański, Novika, Bisquit, Sofa, June, Mosqitoo, Loco Star, Andrzej Bachleda, Envee, Kapela ze Wsi Warszawa, Benzyna, IncarNations, Maja Kleszcz, Natalia Lubrano, Fox, L.U.C., Snowman, Buldog, czy Jimmy Scott.

TRANSORIENTAL ORCHESTRA to nowa synergia słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień w połączeniu z nieprzewidywalną mieszanka oryginalnych improwizacji etno-jazzowych, elektroniki oraz muzyki filmowej. W instrumentarium zespołu znajdą się tak niespotykane instrumenty jak cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki, perkusje świata i wiele innych. W składzie zespołu jest również wybitny akordeonista – Marcin Wyrostek, który od dłuższego czasu współpracuje z Kayah w projekcie Coloriage.

W projekcie przygotowanym specjalnie na Festiwal Warszawa Singera Kayah & Transoriental Orchestra wykonają piosenki inspirowane tradycyjną muzyką oraz pieśniami żydowskimi i sefardyjskimi, z rożnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu, w tym najbardziej znane pieśni w nowoczesnych i energetycznych koncertowych aranżacjach.


Wydarzenie także transmitowane on-line – szczegóły już wkrótce


Duża scena, Centrum Praskie Koneser – Plac Konesera 4

Wstęp po potwierdzeniu obecności, miejsca nie są numerowane. Zapisy od 4 sierpnia na: biurofestiwalowe@shalom.org.pl lub tel. 575 292 496, 731 617 015 – wejściówki do odbioru w Biurze Festiwalowym, ul. Senatorska 35

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Skip to content