Ładowanie Wydarzenia

Festiwal Warszawa Singera Świętuje 20. edycję niezapomnianymi wydarzeniami muzycznymi

20 lipca 2023 - 6 październi

Nadchodząca jubileuszowa edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. zaplanowana od 26 sierpnia do 3 września 2023, sprawi, że Warszawa stanie się centrum fantastycznych koncertów i wydarzeń muzycznych. Niepowtarzalnym wydarzeniem będzie ceremonia otwarcia festiwalu, 27 sierpnia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Tego wieczoru  na scenie wystąpią dwie wyjątkowe osobistości świata muzyki – koncertująca na całym świecie izraelska piosenkarka i autorka tekstów Achinoam Nini, występująca jako Noa, z gościnnym udziałem jednej z najbardziej znanych i najoryginalniejszych polskich wokalistek Anny Marii Jopek.

Podczas festiwalu, w Teatrze Kwadrat publiczność spotka także inne gwiazdy muzyczne, takie jak wybitny pianista i kompozytor Leszek Możdżer, fenomenalna wokalistka jazzowa Aga Zaryan czy izraelski mistrz wschodniego instumentu kamenche i kompozytor Mark Eliyahu. Na tej scenie odbędzie się też wieczór pełen muzyki i humoru z udziałem Janusza Tencera oraz artystów z grupy Mazl Tow  ze Szwecji.

Wydarzenia muzyczne odbędą się również w Synagodze im. Małżonków Nożyków, Centrum Kultury Jidyszoraz Teatrze Żydowskim. Festiwal obfitować będzie w niezapomniane muzyczne przeżycia, które zapewnią znakomici artystyści  jak m.in. Daniel Kahn, Christian Dawid, Thomas Handzel z Niemiec,  Jake Shulman-Ment z USA, Michał Hochman, Izabela Szafrańska, Aleksandra Idkowska, Paweł Pańta, Krzysztof Komendarek-Tymendorf oraz Anna Prabucka-Firlej czy Siostry Rajfer z Izraela. Podczas jubileuszowej 20. edycji  Festiwalu swoje nowe projekty zaprezentują również artyści  z Włoch: Paola Quagliata i zespół Fandujo oraz austriaccy muzycy z zespołu Vienna Klezmore Allstars.

W piątkowy wieczór na scenie plenerowej na Placu Grzybowskim publiczność festiwalowa będzie mogła usłyszeć po raz pierwszy w Warszawie kosmopolityczny, multikulturowy i szalenie żywiołowy zespół Light in Babylon.

 

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie koncert kantoralny, który odbędzie się w Synagodze im. Małżonków Nożyków. W koncercie finałowym zabrzmią głosy światowej sławy izraelskich kantorów: Israela Nachmana i Chaima Sterna, przy akompaniamencie Eytana Sobola.

Obfitość i różnorodność wydarzeń muzycznych to jeden z najważniejszych wyróżników Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera Każda jego edycja jest więc wspaniałą okazją do zrozumienia i doświadczenia bogactwa kultury żydowskiej w jej różnych odcieniach i barwach. Wszyscy są zaproszeni do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

 


Projekt Festiwal Warszawa Singera dofinansowany jest ze środków: 

Miasta Stołecznego Warszawy, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ambasady Izraela w Polsce.

Partnerzy festiwalu:

Samorząd Województwa Mazowieckiego, Teatr Wielki-Opera Narodowa, , Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz, Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Austriackie Forum Kultury, Włoski Instytut Kultury w Warszawie, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie,  Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Getta Warszawskiego.

Szczegóły

Start:
20 lipca 2023@08:00
Koniec:
6 października 2023@17:00
Wydarzenie Categories:
,
KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38
 
Zapisz się do newslettera
Skip to content