Recital: Sen pewnego emigranta | ALONA SZOSTAK |RU/PL| | Lena Minkacz |UA/PL|

W swoim nastrojowym koncercie Alona Szostak (wokal i prowadzenie) i Lena Minkacz (piano), artystki występujące na co dzień w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, zaprezentują wiersze Josifa Brodskiego oraz piosenki Aleksandra Wertinskiego, Vladimira Wysockiego, Jacka Kaczmarskiego, Bułata Okudżawy, Marka Bernesa, Alika Farbera.

Alona Szostak – absolwentka Instytutu Teatralnego w Moskwie, pracowała w stołecznym Teatrze im. M. Gogola, później w Wilnie. Od 1992 roku związana z Teatrem Rozrywki – zadebiutowała tu w musicalu „Cabaret” J. Kandera i F. Ebba. Dwa spośród recitali artystki – złożony z piosenek Anny German oraz wykonywany w czterech językach: hebrajskim, jidisz, polskim i rosyjskim „Z nadzieją przez życie” goszczą na stałe w repertuarze Teatrze Rozrywki. Jest nie tylko uzdolniona aktorsko, ale i posiada ciepły głos o niespotykanej barwie oraz wyjątkowy temperament sceniczny. W swoim macierzystym teatrze ma na swoim koncie kilkanaście znaczących ról, występuje gościnnie w innych teatrach (Śląski w Katowicach, Miejski w Lesznie), grywa w serialach i filmach („Ewa” w reż. A. Sikory i I. Villqista, „Obce niebo” w reż. D. Gajewskiego). Jest też bardzo lubianą artystką festiwalową – nagrodzona m.in. na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej i Festiwalu „Tańczące Eurydyki” im. Anny German oraz posiadaczka Złotej Maski. Na Festiwalu Warszawa Singera gości już po raz trzeci.

Lena Minkacz – absolwentka Donieckiej Akademii Muzycznej (Konserwatorium), Wydział Fortepianu Solistycznego. Posiada trzy kwalifikacje: solista-pianista, solista zespołu kameralnego i akompaniator, pedagog. Przez 15 lat pracowała w Konserwatorium w Doniecku jako akompaniator. W 1983 roku w Użgorodzie (Ukraina) zdobyła wyróżnienie za akompaniament w konkursie dla solistów grających na instrumentach ludowych. Od 1997 roku – czyli od przyjazdu do Polski – pracuje jako akompaniator i gra w orkiestrze w Teatrze Rozrywki. Akompaniuje Alonie Szostak w recitalu „Człowieczy los”. Towarzyszy również wielu śląskim artystom jako pianistka podczas ich recitali.


Scena Kameralna Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana |40 PLN| szczegóły TUTAJ


Foto: Tomasz Zakrzewski

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38