Promocja książki: ŚMIECH SZCZURA, Nava Semel

Spotkanie z okazji wydania po raz pierwszy w Polsce książki zmarłej przed dwoma laty wybitnej izraelskiej pisarki Navy Semel ŚMIECH SZCZURA poprowadzi prof. Stanisław Obirek

Spotkanie z udziałem tłumaczy: Joanny Stoecker i Michała Sobelmana; goście specjalni z Izraela – rodzina autorki

Fragmenty książki przeczytają: Sławomira Łozińska i Włodzimierz Press

„Śmiech szczura” [And the Rat Laughed] to uznana powieść składająca się z pięciu części, w której centralną postacią jest kilkuletnia dziewczynka ukrywająca się w ziemiance w czasach Holokaustu. Powieść doczekała się operowej adaptacji z muzyką Elli Milch-Sheriff (koprodukcja Teatru Cameri w Tel Awiwie oraz Izraelskiej Orkiestry Kameralnej).

Nava Semel, wielokrotnie nagradzana artystka, jedna z pierwszych, która w swojej twórczości badała doświadczenia potomków ofiar Holokaustu − „drugiego pokolenia”. Jej powieści były adaptowane na słuchowiska radiowe i scenariusze seriali telewizyjnych oraz spektakli teatralnych. Nava Semel otrzymała Nagrodę Premiera Izraela w dziedzinie literatury w 1996 oraz nagrodę Pisarek Basenu Morza Śródziemnego we Francji 1994. Została uhonorowana tytułem Kobiety Roku w dziedzinie Literatury Miasta Tel Awiw (2007). Semel była członkinią Zarządu Dyrektorów Massuah – Instytutu Studiów nad Holokaustem oraz Fundacji na Rzecz Ofiar Holokaustu. Była również członkinią Rady Zarządzającej instytutu Yad Vashem.


Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9

Wstęp wolny


Wydawcy: ADiT, Austeria, Warszawa 2019

       

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38