Koncert: „TEHORAH” | ADRIENNE HAAN |DE/LU/US| | Benjamin Schaefer |DE|

Wystąpią: Adrienne Haan (wokal), Benjamin Schaefer (fortepian)

Tehorah, po hebrajsku „czysty”, to przejmująca historia muzyczna o wojnie, stracie, nadziei, miłości i przebaczeniu. Złożona z pieśni żydowskich kompozytorów i autorów tekstów, śpiewanych w języku niemieckim, jidysz i hebrajskim. Projekt Tehorah jest jednocześnie portretem historyczno-poetyckim i stanowi znak nadziei na pokój wśród narodów. Premiera Tehorah po raz pierwszy odbyła się w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Adrienne Haan, uznana za „Pierwszą Damę Kabaretu” przez Wolf Entertainment Guide w Nowym Jorku i „artystkę najwyższej klasy” przez Huffington Post, jest obecnie jedną z najbardziej elektryzujących piosenkarek, scenarzystek i producentek koncertów i kabaretów. Była wielokrotnie nagradzana, stale koncertuje na całym świecie, prezentując różnorodny repertuar obejmujący muzykę lat 20. i 30. Świetnie odnajduje się w stylach chanson, jazz, blues, w muzyce klezmerskiej i broadwayowskiej, prezentuje także piosenki hebrajskie i inne międzynarodowe utwory. Gościła na wielu festiwalach i występowała m.in. z filharmoniami w Kolonii i Frankfurcie, Jerusalem Symphony, Württembergische Philharmonie Reutlingen, WDR Symphony, Vince Giordano & The Nighthawks, Berlin Capital Dance Orchestra. Ostatnie jej występy obejmują koncerty w USA, Europie, Australii, Chinach, Izraelu, Turcji i Ameryce Południowej.

Jest obywatelką Niemiec i Luksemburga, od 1997 roku mieszka w Nowym Jorku, gdzie ukończyła Amerykańską Akademię Sztuk Dramatycznych i studiowała u takich znanych aktorów jak Victor Garber, Paul Rudd i Kevin Spacey. Ukończyła też Szkołę Muzyki i Tańca w Kolonii, a w tym roku uzyskała tytuł magistra lingwistyki stosowanej na St. Mary’s University w Londynie.

Benjamin Schaefer studiował fortepian jazzowy i kompozycję w konserwatorium w Kolonii. Był członkiem German Youth Jazz Orchestra (BuJazzO). Trasy koncertowe zaprowadziły go do 26 krajów na czterech kontynentach. Z trzema założonymi przez siebie składami zagrał setki koncertów w klubach i na festiwalach i wydał dziewięć płyt. We współpracy z Deutschlandfunk w ubiegłym roku nagrał swój pierwszy duży album „Hive Mind”. Jest podwójnym zwycięzcą na Concours du Jazz Europeen w Awinionie, był stypendystą Miasta Kolonii i programu stART Bayer Kultur, a od tego roku otrzymał prestiżową nagrodę Neuer Deutscher Kompositionspreis. Oprócz grania i komponowania uczy pianina jazzowego w konserwatorium w Kolonii.


Duża Scena Teatru Kwadrat, ul. Marszałkowska 138

Impreza biletowana | 60 PLN/50 PLN | szczegóły TUTAJ


Wydarzenie odbywa się w kontekście prezydencji luksemburskiej 2019-2020 Międzynarodowego Sojuszu Pamięci o Holokauście (IHRA). Sponsorem jest Fundacja Luxembourgeoise pour la Mémoire de la Shoah, luksemburskie Ministerstwo Kultury, a także Ambasada Luksemburga w Warszawie

Koncert objęty jest Honorowym Patronatem Ambasadora Wielkiego Księstwa Luksemburga w Rzeczypospolitej Polskiej, H.E. Pana Conrada Brucha

 

KONTAKT
FUNDACJA SHALOM
00-099 Warszawa
ul. Senatorska 35
 
shalom@shalom.org.pl
sekretariat@shalom.org.pl
+48 22 620 30 36
+48 22 620 30 37
+48 22 620 30 38